tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

poniedziałek, 28 stycznia 2013

"Smak lata" - Agnieszka Sikorska - Celejewska - recenzjaKsiążka pod tytułem "Smak lata" autorstwa Agnieszki Sikorskiej-Celejewskiej jest kontynuacją powieści pt. "Jest super!" z serii "Smak dorosłości". Cała seria poświęcona jest życiu i problemom z jakimi borykają się współcześni młodzi Polacy rozpoczynający swoją przygodę z dorosłością. Pisarka ma na swoim koncie, oprócz twórczości literackiej, pracę w bibliotekach szkolnych, prowadzenie zajęć dla dzieci i młodzieży oraz karierę trenerki Odysei Umysłu.

Smak lata - Agnieszka Sikorska-Celejewska"Smak lata" przybliża czytelnikowi postaci czterech żywiołowych, pragnących niezwykłych zdarzeń bohaterów: Jagody, Dorotki, Jakuba i Jeremiego. Po całym roku trudów, przyjaciele postanawiają zrelaksować się i spędzić wakacje w sposób godny wspominania. Pierwszym planem jaki postanawiają zrealizować jest podróż autostopem na Przystanek Woodstock. Jednak okazuję się to nie lada wyzwaniem, a ogromny upał nie sprzyja wielogodzinnemu oczekiwaniu przy drodze. Jednak atmosfera festiwalowa w znaczny sposób oddziałuje na młodych poszukiwaczy przygód oraz na towarzyszącą im już weterankę imprezy. 

Nawiązują nowe znajomości, szaleją. Każdy taki wyjazd musi też mieć mroczną stronę, w postaci konfliktów i różnic światopoglądowych. Dalszą drogę w kierunku Stachuriady autostopem kontynuuje tylko dwójka z bohaterów. Pozostali wybrali bardziej tradycyjne metody podróży. Na swojej drodze spotykają mnóstwo pozytywnych i życzliwych im ludzi. Wspólnie spędzony czas, przygody, deszczowe noce spędzone w namiocie sprzyjają narodzinom burzliwego uczucia. 
Jednak, jak to w życiu bywa, związek musi przejść przez wzloty i upadki, aby powracać ze zmożoną siłą. 

Książka opowiada również o smutnym dzieciństwie jednej z bohaterek oraz dramacie rodzinnym, który odcisnął na niej głębokie piętno na całe życie.

Powieść jest napisana w bardzo przystępny sposób. Bardzo dużą zaletą jest fakt, iż akcja odgrywa się w realiach polskich dzięki czemu jest nam bardzo bliska. Jej siła leży w tym, że autorka opisuje marzenia wielu nastolatków pragnących przeżyć takie wyprawy i festiwale na własnej skórze. Gorąco polecam wszystkim ludziom, którzy nie lubią nudy i monotonii w swoim życiu!


Papaja,17 lat

Wydawnictwu Skrzat dziękuję za ciekawą pozycję.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz