tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

środa, 27 lutego 2013

"Nadciąga burza" - Damian Dibben - recenzjaGdyby historię można było zmienić, zrobiłbyś to?

Damian Dibben mieszka w Londynie. Interesuje go starożytna historia i nauki przyrodnicze. Jako scenarzysta pracował przy wielu filmach na przykład: „Upiór w operze” i „Kot w butach”.

Nadciąga burza - Damian DibbenNadciąga burza to pierwszy tom serii Strażnicy historii. To opowieść o nastoletnim chłopcu, który pewnego dnia dowiedział się, że jego rodzice zaginęli w akcji. Nigdy nie opowiadali mu, że są podróżnikami w czasie. Dzięki specjalnym wysłannikom został zawieziony do bazy skąd przenieśli się do Punktu Zero w XIX wiecznej Francji. 

Trójka innych podróżników wyrusza na poszukiwanie jego rodziców. Jace postanawia popłynąć z nimi. Robi to podstępem i udaje mu się. To początek opowieści, bo dopiero w Wenecji zaczynają się prawdziwe przygody grupki przyjaciół, pragnących ocalić historię.

Książkę czyta się szybko i lekko. Ciągła akcja i coraz nowsze pomysły bohaterów sprawiają, że czytelnik się nie nudzi.

Dzięki tej pozycji udało mi się poznać niektóre zagadnienia z historii, której normalnie uczę się na lekcjach. Jest to jednak przedstawione w bardzo przystępny sposób.

„Strażników historii” polecam wszystkim, którzy lubią czytać książki przygodowe. Myślę, że jest to również dobra lekcja historii bez bezmyślnego wkuwania dat na pamięć.

               
Polecam!
                Lampart, 16 lat

Za ciekawą książkę dziękuję Wydawnictwu Egmont.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz