tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

środa, 27 lutego 2013

"Pierwszy dzień po śmierci" - João César das Neves - recenzja


João César das Neves jest portugalskim ekonomistą, pisarzem i publicystą, a także etykiem i historykiem ekonomii. Autor ma na swoim koncie wiele książek, artykułów naukowych i popularnonaukowych, esejów, także z literatury pięknej. Ja miałam okazje zapoznać się z jego książką pt. „Pierwszy dzień po śmierci”.

okladka
Autor zabiera nas w niezwykłą podróż po zaświatach, gdzie razem z głównym bohaterem, krok po kroku doświadczamy innej, nowej rzeczywistości, o której tyle mówi się na Ziemi. Poznajemy historie różnych ludzi, także tych którzy umarli. Widzimy własne błędy, dobre i złe uczynki. Spotykamy Anioła Stróża. To on pokazuje nam prawdę o niebie, piekle i czyśćcu a także pomaga dokonać wyboru między niebem a „niebem”. Od tej decyzji zależy wszystko.


„Pierwszy dzień po śmierci” jest utworem, który skłania do refleksji, zastanowienia się nad własnym życiem i postępowaniem. Książka dodatkowo ukazuje czytelnikowi wędrówkę duszy po zaświatach oraz liczne pokusy z jakimi nawet po śmierci człowieka musi się zmagać.

Autor przybliża odbiorcy podstawowe prawdy wiary chrześcijańskiej oraz słowa świętych takich jak, Tomasz z Akwinu, Augustyn i wielu innych. Ze względu na liczne, bardzo trafnie dobrane wypowiedzi świętych, cytaty z Pisma Świętego oraz przytoczone przez autora historie ludzi, którzy nie zawsze wiedli uczciwe i dobre życie, książka staje się ciekawa i bliska każdemu człowiekowi, bo przecież wszyscy błądzimy.

Chciałabym bardzo serdecznie polecić tę książkę wszystkim, którzy są ciekawi co jest „po drugiej stronie”. Nie jest to utwór łatwy, który można przeczytać w jeden wieczór, lecz wymaga on zastanowienia się nad sobą, nad swoim postępowaniem oraz na konsekwencjami swoich uczynków.


Tilia, 15 lat


Wydawnictwu WAM dziękuję za możliwość przeczytania książki.

1 komentarz:

  1. Nie słyszałam wcześniej o tej pozycji, ale wydaje się warta przeczytania. Każdego człowieka ciekawi temat "co jest po drugiej stronie", ja nie jestem wyjątkiem ;)
    Pozdrawiam,
    Mai

    OdpowiedzUsuń