tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

wtorek, 19 marca 2013

"Barça. Emocje" - Xavi Hernández - recenzja


Barca. Emocje
Wspaniale jest czytać i słuchać o Barcelonie, jednak bezsprzecznie najwspanialsze odczucia towarzyszą podczas oglądania drużyny. Godziny spędzone przed telewizorami, komputerami, by wyłapać najcudowniejsze zagrania mistrzów, po to, by z każdym odtworzeniem przeżywać te emocje jeszcze raz. 

Jordi Cotrina wraz z Joanem Domènechem, skierowali się w stronę książki „Fc Barcelona. Głos z szatni” i stworzyli album „Barça Emocje” w którym zebrali i pogrupowali zdjęcia, a każdy zbiór opisali krótkimi, wyrazistymi zdaniami i pojedynczymi słowami. A wszystko swoim prologiem, potwierdził Xavi Hernández. 

W ten sposób w nasze ręce trafia wspaniała książka, która jest podsumowaniem sukcesu wypracowanego przez Pepa Guardiolę. Tak jak w albumie malarskim, autorzy pokazują prawdziwe arcydzieła kunsztu piłkarskiego, uchwycone na fotografiach. Nawet najpiękniejsze słowa nie oddadzą wyjątkowości Barcelony, tak jak poszczególne kadry z tego albumu. Zdjęcie pomeczowej fety, Guardioli z uniesionym kciukiem, Messiego z lewym butem w ręce, czy Iniesty i Xaviego wymykających się przeciwnikom, to tylko kilka z obrazujących ostatnie lata ujęć. Nie brakuje smutku i bólu, ale najpiękniejsze i najbardziej wzruszające obrazy pokazują radość, spełnienie i zwycięstwa mistrzowskiej Barcelony. Myślę że książka jest wspaniałym hołdem i ukłonem złożonym w stronę Guardioli, Vilanovy, i poszczególnych piłkarzy wspomnianych na jej kartkach.

Stanowczo największym atutem publikacji jest jej wymowność. Z każdą stroną trafia do serca coraz bardziej i bardziej, bez zbędnych słów.  Jest najlepszą odpowiedzią na pytanie za co można kochać Barcelonę, nie tylko w polskim, ale też w hiszpańskim i angielskim języku.

Polecam ją prawdziwym kibicom Barcy, jeżeli ruszy Wasze serca, na pewno do takich się zaliczacie. Myślę że jest to idealna pozycja na prezent dla każdego culé, a także dla fanów piłki nożnej w najlepszym jej wydaniu.

Ciri, 15 lat 


Za książkę serdecznie dziękuję Wydawnictwu SQN. 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz