tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

środa, 20 marca 2013

„Nevermore. Cienie” - Kelly Creagh - recenzja


„Nevermore. Cienie” Kelly Creagh to kontynuacja książki “Nevermore: Kruk”, gotyckiego romansu opartego na twórczości Edgara Allana Poego.

Nevermore: Cienie - Kelly CreaghIsobel chcąc uratować Varena powoduje, że chłopak znika i zostaje uwięziony. Trafia do gorszej - chorej wersji snów Edara Allana Poego, które stają się rzeczywistością. Ale Isobel nie zgadza się go porzucić, ponieważ od przerażającego dnia, gdy powróciła z krainy snów, nie może przestać o nim myśleć. Pragnie spełnić daną obietnicę  i odnaleźć go.  

Rusza do Baltimore, by odnaleźć Reynoldsa, tajemniczego mężczyznę, który co roku ,w dniu urodzin Edgara Allana Poego, spełnia rytuały przy grobie tego pisarza i który w ciągu ostatnich miesięcy oszukiwał ją i zwodził. Tylko on ma klucz do innego świata. Kiedy Isobel znajduje wreszcie przejście, odkrywa, że miejsce, w którym przebywa Varen zdążyło się zmienić. Pełen bólu i przerażających istot świat zamieszkują teraz również stworzenia, które zrodziły się w pełnym gniewu umyśle chłopaka. Miłość przemienia się w nienawiść, radość w smutek, śmiech w płacz. Stając naprzeciw Varena, Isobel zaczyna rozumieć, że jej ukochany stał się jej największym, śmiertelnym wrogiem. 

Jeśli szukasz książki wzbudzającej mnóstwo różnych emocji, z wartką akcją, opowiadającą o miłości, przywiązaniu,  smutku i tęsknocie, podczas czytania której "przebiega Ci dreszcz po plecach", a do tego kochasz twórczość Poe, to trafiłeś doskonale. Seria Nevermore jest właśnie dla Ciebie!

Polecam! Świetna, wciągające książka, która gwarantuje nieprzespane noce, ale w tym przypadku to plus:)


Cela, 13 lat


Za rewelacyjną pozycję dziękuję Wydawnictwu Jaguar.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz