tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

poniedziałek, 27 maja 2013

"Awantura o pieniądze albo życie" - Eduardo Mendoza - recenzja

Jeden z najlepszych współczesnych pisarzy hiszpańskich Eduardo Mendoza jest autorem książki pt. „Awantura o pieniądze albo życie” wydanej przez Wydawnictwo Znak.  Jest to już czwarta część o przygodach fryzjera-detektywa, wcześniejsze części to „Przygody fryzjera damskiego”, „Sekret hiszpańskiej pensjonarki” oraz „Oliwkowy labirynt”. 

Awantura o pieniądze albo życie - Eduardo MendozaMiałam możliwość wcześniej zapoznać się z twórczością Mendozy, więc czekałam z niecierpliwością na kolejną książkę  i ... nie zawiodła mnie. Nieodmiennie zachwyca humor, satyra, inteligentne dialogi bohaterów, a przede wszystkim nietypowa fabuła, czyli wszystko to, co akurat dla tego autora jest typowe :)

Akcja utworu rozgrywa się w Barcelonie, w środku upalnego lata. Właściciel bankrutującego zakładu fryzjerskiego zostaje poproszony o odnalezienie dawnego znajomego Rómula Przystojniaka, który w niejasnych okolicznościach zaginął. Organizuje on akcję poszukiwawczą, angażując w nią wiele osób.

Czy uda się fryzjerowi wyjaśnić zagadkę zniknięcia Rómula Przystojniaka?
Jaki jest związek niebezpiecznego terrorysty Ali Aarona Siura z całą sprawą?
Jaka rolę odegra nieniecka Kanclerz Angela Merkel w tej książce?
Jak potoczą się dalsze losy fryzjera damskiego?

Powieść da czytelnikom odpowiedź na wszystkie te pytania.
Serdecznie zachęcam do zapoznania się z książką Eduardo Mendozy, pt. „Awantura o pieniądze albo życie”. Jest to bardzo przyjemny i odprężający utwór, który sprawia, że na kilka ładnych chwili przeniesiecie się w zupełnie inny świat. 

Polecam ją wszystkim osobom zestresowanym i zmęczonym, satyra i poczucie humoru Mendozy na pewno poprawią wam nastrój.


Tilia, 16 lat 

Wydawnictwu Znak dziękuję za odprężające chwile z lekturą.  

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz