tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

poniedziałek, 3 czerwca 2013

„Tańce wśród piratów. Opowieść o marzeniach, które stały się rzeczywistością” - Magda i Marcin Musiałowie - recenzja

Ostatnio miałam okazję zapoznać się z niezwykłą książką autorstwa Magdy i Marcina Musiałów pt. „Tańce wśród piratów. Opowieść o marzeniach, które stały się rzeczywistością”. Utwór został wydany w 2013 roku nakładem wydawnictwa WAM.
 
W książce autorzy opowiadają o swoich podróżach po Ameryce Centralnej. Przybliżają oni czytelnikowi tamtejsze zwyczaje, tradycje oraz ludzi. Odbiorca ma okazję poznać liczne obyczaje związane o obchodami takich świąt jak: Boże Narodzenie czy Boże Ciało. Wszystkie przygody autorów zostały opisane w sposób bardzo ciekawy, przejmujący i  autentyczny tak, że czytając książkę odnosi się wrażenie jakby to wszystko działo się tuż obok.

Pierwszą rzeczą, na którą zwróciłam uwagę i która niewątpliwie zachęciła mnie do przeczytania książki jest jej wydanie. Twarda okładka, fantastyczne kolorowe fotografie oraz przejrzystość utworu sprawiają, że czytanie książki przynosi jeszcze większą przyjemność.

Magda i Marcin Musiałowie pokazują na własnym przykładzie, że warto podążać za marzeniami, kierować się głosem serca oraz, że warto zrobić ten pierwszy krok w stronę spełnienia marzeń.
Bardzo cieszę się, że miałam szansę przeczytać książkę pt. „Tańce wśród piratów. Opowieść o marzeniach, które stały się rzeczywistością”. Dzięki temu dziełu miałam okazje wzbogacić swoją wiedzę na temat Ameryki Centralnej, jej mieszkańców oraz zwyczajów.

Polecam to dzieło wszystkim tym, którzy uwielbiają podróże oraz przygody. Zapewniam, że ta książka Was nie zawiedzie.Tilia, 16 lat

Za ciekawą pozycję dziękuję Wydawnictwu WAM

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz