tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

czwartek, 18 lipca 2013

"Ósemka wygrywa" - Janet Evanovich - recenzja

„Nazywam się Stephanie Plum i robię w zatrzymaniach... dokładniej mówiąc w firmie poręczycielskiej, której właścicielem jest mój kuzyn, Vincent Plum. Nie byłaby to taka zła praca, gdyby nie drobny szczegół. Bezpośrednią konsekwencją naruszenia umowy o poręczeniu za kaucją, jest aresztowanie, a na to żaden zbieg nie chce przystać dobrowolnie. Kto by pomyślał.”

Ósemka wygrywa - Evanovich JanetW życiu łowczyni nagród Stephanie Plum nadchodzi czas spłaty długów. W powieści „Ósemka wygrywa” czeka ją ponowne, prawie przypadkowe, starcie z Eddie’m Abruzzim, wielkim fanem gier wojennych i byłym menedżerem Benita Ramireza, zastrzelonego na schodach przeciwpożarowych w mieszkaniu Steph. Oczywiście, że nie przez nią.

A wszystko zaczęło się od sąsiadki jej rodziców, Mabel Markowitz. Podczas rozwodu jej wnuczki Evelyn, sędzia zasądził poręczenie za dziecko. A ponieważ Evelyn nie miała pieniędzy żeby wpłacić kaucję, Mabel poświęciła się i zastawiła swój dom. A teraz Evelyn wraz z córką Annie wyparowały. Zadaniem Stephanie jest je odnaleźć. Tym razem nie dla kasy.

Ogólnie sprawy nie układają się po myśli Steph. Ktoś (jak zwykle) podrzuca jej węże i trupy do mieszkania oraz grozi jej wyrwaniem serca z piersi. No i czasem też eksploduje jakieś auto. A, i bywa, że goni ją szalony królik. I traci kilka par kajdanek tygodniowo, próbując złapać jednego z NS-ów.

Ale trzeba jeszcze naprawić związek. A panna Plum nie radzi sobie z tym dobrze, szczególnie, że „kolega” z pracy – Komandos ją troszkę... rozprasza. W dodatku żąda on spłaty zaległego długu...

A w domu rodziców przebywa zażenowana Valerie, która po zerwaniu z mężem nie może znaleźć pracy. No i jej córki Angie o mentalności czterdziestolatki i Mary Alice, która myśli, że jest koniem. Niestety czasem są lekko... nieznośne.

Kryminał i komedia to najlepsze możliwe połączenie. Szczególnie jeśli jest to książka tak wspaniałej pisarki jak Janet Evanovich. Teraz już tylko czekam na pojawienie się kolejnych części. 

Koniecznie przeczytajcie!


WeruSSia, 16 lat

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Fabryka Słów. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz