tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

czwartek, 18 lipca 2013

"Zasupłana historia" - Agnieszka Tyszka - recenzja

Agnieszka Tyszka jest z wykształcenia polonistką, kilka lat była też dziennikarką prasową. Jest autorką powieści  M jak dżeM, Czego uszy nie widzą oraz wielu innych książek. Inspiracją dla tej autorki są trzy córki- Asia, Julia i Mela.

Zasupłana historia - Agnieszka TyszkaKaja to normalna nastolatka z wieloma problemami, ale też z wielką wyobraźnią. Narzeka na wszystko co ją otacza i nic jej nie pasuje. Pewnego dnia jej sąsiadka trafia do szpitala, ale tuż przed odjazdem karetki prosi Kaję  o przysługę - zajęcie się jej wnuczką – Marysią. Dziewczynka wychowuje się z babcią, a mamy i taty nie widziała od bardzo dawna. Wszyscy śmieją się z małej, a Kaja za pomocą czarów będzie chciała jej pomóc. To spotkanie zmieni bohaterkę.

Ale jak potoczy się dalej jej życie? Zobaczcie sami :)


Książka Zasupłana historia Agnieszki Tyszki to genialna pozycja na wakacje i nie tylko. Jest to lekka książka opowiadająca historię, która mogłaby się przydarzyć każdemu z nas. Na pewno większość ludzi spotkała się z prośbą o pomoc, po udzieleniu której trochę inaczej zaczęliśmy patrzeć na świat. 

Książkę czyta się nie tylko lekko, ale i z uśmiechem na twarzy. W akcje wplecione są bajki, które znamy, ale są one "podane" w bardzo nowoczesnym wydaniu, no bo kto by pomyślał że królewna Śnieżka używa komórki:) 

Polecam  książkę każdemu, bo to z jednej strony lekka lektura, a z drugiej naprawdę daje do myślenia.

Grazia, 17 lat

Powieść ukazała się nakładem Wydawnictwa Egmont.

1 komentarz:

 1. Jejku, z Twojej recenzji wynika że to bardzo fajna książka:)
  Kojarzę skądś okładkę, na pewno gdzieś ją już widziałam.
  Chyba się skuszę:)
  pozdrawiam
  http://czytelniadominiki.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń