tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

piątek, 27 września 2013

"Pamietnik nastolatki 2 ½. Wakacje Natki" - Beata Andrzejczuk - recenzja

Pamiętnik nastolatki 2 1/2. Wakacje Natki. - Beata AndrzejczukWAKACJE! - upragniony czas każdego ucznia! A tym razem, dowiemy się jak spędza je Natka – bohaterka „Pamiętnika nastolatki”.
Przed wakacjami Natka zerwała z Bartoszem, Jacek dalej jest z Agą, ale tak naprawdę kocha Natkę i chce z nią być, ale Aga nie daje mu spokoju. Właśnie zaczęły się długo oczekiwane przez Natkę wakacje, ale co z tego, i tak będzie musiała wyjechać z Wrocławia nad morze i siedzieć tam przez cały kalendarzowy miesiąc. Nikogo tam nie zna, a pojedzie z ciotką i jej psem – Kacprem, potem zwalą się rodzice, siostra, brat z dziewczyną i cała rodzina w jednym domku!

Czy Natalia pozna kogoś nad morzem?
Co zaskoczy ją podczas pobytu nad Bałtykiem?
Czy związek Agnieszki i Jacka się rozpadnie?


W czasie opalania Kacper ucieka ciotce, Natalia musi go gonić. Pies zaprowadza ją do grupy rówieśników, którzy wypoczywają nad morzem i śpią w namiotach. Poznaje tam – Paulinę – mistrza fotografii, Stefkę – przyjaciółkę Pauliny, strasznie zazdrosną o Maksyma, Witosza – bardzo miłego szatyna, Łukasza – wysokiego blondyna i Maksyma – bardzo mądrego kolegę, który poszedł dwa lata wcześniej do szkoły i który od razu wpada Natce w oko. I tym samym znów w życiu Natki pojawia się ten sam problem co zawsze - którego chłopaka wybrać tym razem - Jacka czy Maksyma? Wszystko się komplikuje, Natka ma mętlik w głowie. Podoba jej się Maksym, jest taki dojrzały mądry, można z nim pogadać o wszystkim, a Jacek jak to Jacek zapatrzony jest w Agę.

Jak długo Natka może na niego czekać?
I czy w ogóle się doczeka?
Kim okażą się nowo poznani koledzy i koleżanki?
Jaką rolę w jej życiu odegra Maksym?
Czy będzie to coś więcej niż wakacyjna przygoda?

Na te i inne pytania dotyczące życia Natki znajdziecie odpowiedź w książce pt. „ Pamiętnik nastolatki 2 ½ – Wakacje Natki” autorstwa Beaty Andrzejczuk. Książkę polecam przede wszystkim dziewczynom z gimnazjum. Jest to bardzo fajna lektura na jesienne wieczory, by zimno za oknem ogrzać gorącymi wspomnieniami lata, ciepła i słońca. Pamiętnik jest napisany w przyjemny dla czytelnika sposób. Tak jak w poprzednich częściach bardzo urzekły mnie okienka czatu czy rozmowy sms'owe, dzięki, którym możemy jeszcze lepiej przeżyć przygodę Natalii. Dziewczyny! Ta książka jest specjalnie dla Was. To bardzo dobra powieść o młodzieży, problemach, pierwszych miłościach i uważam, że każda gimnazjalistka powinna ją przeczytać.

Życzę miłej lektury!


Klaudii, 14 lat

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Rafael.

4 komentarze:

 1. W wolnej chwili może zajrzę z czystej ciekawości, bo z gimnazjum jednak wyszłam już c;

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. musisz zajrzeć! kolejne części PN opowiadają historię Natki w liceum ;D
   pozdrawiam Klaudii

   Usuń
 2. Najlepsza seria książek ever!!!!!!!!!!!!!!

  OdpowiedzUsuń