tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

piątek, 13 września 2013

"Podróże Tappiego po Szumiących Morzach" - Marcin Mortka - recenzja

Podróże Tappiego po Szumiących Morzach - Marcin Mortka
„Podróże Tappiego ...” to drugi tom przygód sympatycznego wikinga, wykreowanego przez Marcina Mortkę, znanego nam wszystkim głównie dzięki powieściom fantasy, które tworzy od 2003 roku („Ostatnia saga”). Czy i tym razem nie zawiódł swoich najmłodszych fanów?


Jak wspominałam w poprzedniej recenzji, dotyczącej przygód Tappiego w Szepczącym Lesie, lektura adresowana jest do czytelników, którzy nie ukończyli jeszcze szkoły podstawowej. Duże litery pomagają w czytaniu, wspaniałe i ciekawe, choć nieskomplikowane ilustracje rozbudzają wyobraźnię i zachęcają do wyobrażenia sobie szczegółów. Interesujące dekoracje zdobią niemalże każdą stronę książki.

Ale wróćmy do fabuły- bo przecież to w powieści, nawet tej dla najmłodszych, jest najważniejsze. 

Czy pamiętacie jeszcze wyprawę wikinga aż na Ostatnie Morze? 

Tak, Tappi też pamięta swoją wędrówkę. Właściwie, to zapadła mu ona w pamięć tak bardzo, że bez kolejnych wypraw już się nie obędzie. Cóż więc robić…?
Wiosła w dłoń- ruszamy wraz z Tappim i jego przyjaciółmi w rejs po Szumiących Morzach, a kto wie… może i nas spotka przy okazji coś zupełnie niezwykłego? 
Bardzo gorąco zachęcam do tej wyprawy, nie tylko najmłodszych czytelników, ale także ich rodzeństwo i rodziców. To będą z pewnością cudownie spędzone godziny!

TUTAJ możesz przeczytać moją opinię o pierwszej części przygód Tappiego.


Ania, 16 lat

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Zielona Sowa.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz