tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

czwartek, 12 września 2013

„Przygody Tappiego z Szepczącego Lasu” - Marcin Mortka - recenzja

Marcin Mortka to jeden z najbardziej znanych polskich autorów książek o tematyce fantastycznej. Publikował w czasopiśmie „Magia i Miecz” oraz w „Portalu”. Co ciekawe, z wykształcenia jest nauczycielem i jeszcze do niedawna nauczał angielskiego w poznańskim liceum. Ma także doświadczenie jako pilot wycieczek po Islandii.

Przygody Tappiego z Szepczącego Lasu - Marcin MortkaTym razem autor proponuje nam coś zupełnie nowego- książkę dla najmłodszych. „Przygody Tappiego z Szepczącego Lasu” są adresowane do tych czytelników, którzy nie przekroczyli jeszcze jedenastego roku życia i z pewnością chętnie sięgną po tę tajemniczą historię o wikingu Tappim, jego przyjaciołach i życiu w lesie. Świat realny miesza się tu z fantastyką- zza drzew wyglądają pradawne duchy lasu, gdzieniegdzie możemy dojrzeć obserwującego nas bacznie elfa, a może nawet uda nam się porozmawiać z Dziadkiem Wodospadem?

Jak widać, życie w Szepczącym Lesie biegnie swoim zwykłym torem, gdy nagle… jeden z przyjaciół Tappiego zostaje uwięziony! Co gorsza, jego samotnia znajduje się na Ostatnim Morzu, w posępnym zamku wybudowanym wprost na grzbiecie wieloryba. 

Sprawa wydaje się przegrana już na samym początku? 
Skądże znowu! 

Możecie być pewni, że Tappi wymyśli, jak uwolnić kolegę, już przecież rusza w drogę…

Czy nierozwaga Tappiego nie pokrzyżuje jego własnych planów uwolnienia Sigurda?
Jak przyjaciele poradzą sobie z tą trudną wędrówką?
Co jeszcze może przydarzyć się po drodze?


Jeśli chcesz znać odpowiedź na te wszystkie pytania- przeczytaj! Opowieści o sympatycznym Wikingu, uczą, śmieszą i naprawdę wciągają- tych najmłodszych, i tych „odrobinę” starszych też!

Ania, 16 lat

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Zielona Sowa.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz