tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

poniedziałek, 30 września 2013

"Wściekły" - Rick Reed - recenzja

Wściekły - Rick Reed
Rick Reed – policjant z trzydziestoletnim doświadczeniem w Criminal Investigations Unit (wydział kryminalny) w Evansville Police Department i Vanderburgh County Sheriff Departament. 
Jego pierwsza książka „Blood Trial” to true crime – opowiada o dochodzeniu z 2000 roku, w trakcie którego Reed ścigał seryjnego mordercę (14 ofiar). 

Od pewnego czasu w miasteczku Evansivlle zaczynają się dziać makabryczne rzeczy. Ktoś z zimną krwią bestialsko morduje niewinne osoby. Wszystkie zabójstwa powiązane są z detektywem Jack'iem Murphy'm. Morderca zostawia koło każdej ofiary dziwne wierszyki których adresatem jest detektyw Murphy. Od tej pory cała policja, a w szczególności detektyw Murphy pracuje, aby rozwiązać tę okropną zagadkę i złapać mordercę. Całe śledztwo utrudnia postępowanie burmistrza i nowego komendanta, którego nikt nie lubi, bo czego dotknie to zagmatwa jeszcze bardziej. Ginie coraz więcej osób a sprawa nie może nabrać tempa. Czy uda się szybko złapać mordercę i zapobiec dalszym zbrodniom. 

Książka Ricka Reed'a Wściekły to naprawdę dobry kryminał. Czyta się ją zaskakująco szybko, a akcja jest bardzo dobrze poprowadzona. Wciąga od pierwszej do ostatniej strony, a w dodatku trzyma w napięciu. Wściekły to pierwsza książka tego autora z jaką się spotkałam ale wiem, że z wielką przyjemnością sięgnę po inne książki tego autora. 

Polecam nie tylko miłośnikom kryminałów bo to dobra książka i może jak ją przeczytacie upewnicie się, że tego typu powieści są naprawdę świetne!

Grazia, 17 lat

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Prószyński i S-ka. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz