tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

wtorek, 8 października 2013

"Anielskie ogony" - Joan Wester Anderson – recenzja

Anielskie ogony. Pies darem nieba - Joan Wester AndersonWierzysz w anioły? Nie? To może czas uwierzyć. Autorka kilku książek o naszych stróżach zaskakuje nas nową propozycją. Co powiecie na włożenie duszy boskiej istoty w ciało psa?

"Anielskie ogony" to zbiór prawdziwych historii o czworonogach, które wywierają wpływ na życie ludzi. Czyż mało to razy słyszymy w mediach o bohaterskich pupilach, które ratują swoich właścicieli z tarapatów? Tak jest i w tej książce. Spotykamy się tutaj z historiami wręcz niesamowitymi. Pies, który uratował duszące się niemowlę? Suczka pomagająca dziecku przedostać się do domu podczas śnieżycy? Te i więcej wyjątkowych historii możecie spotkać na kartach powieści.

To, co spodobało mi się w „Anielskich ogonach” to to, że autorka porusza kwestie nie tylko religijne. Książka mówi o więzach łączących ludzi z ich czworonogami, wielkiej przyjaźni, jaką można nawiązać ze swoim zwierzęciem poświęcając mu tak niewiele, o wierności i oddaniu psów wobec właścicieli a także o bezinteresowności działań tych zwierząt.

Uważam, że książka powinna przypaść do gustu wszystkim właścicielom czworonogów. To, czy zachęci Was do uwierzenia, że Wasz pupil może okazać się aniołem stróżem, czy nie - jest tylko Waszą decyzją. 

Życzę miłych chwil spędzonych nad lekturą.


Lucienne, 16 lat

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa WAM.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz