tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

czwartek, 10 października 2013

"Odwrócona lornetka. Przygoda ze Staszkiem Kostką" - Anna Moszyńska - recenzja

ODWRÓCONA LORNETKA. Przygoda ze Staszkiem Kostką"Odwrócona lornetka" to opowiastka o perypetiach dwunastoletniego Mikołaja. Nie jest on typowym chłopcem, gdyż od sportów woli szachy i klejenie mozaiki, co irytuje jego tatę. Natomiast jego mama pracuje za granicą i Mikołaj bardzo za nią tęskni. Znajomy ksiądz przysyła mu listy, w których opisuje życie św. Stanisława Kostki. Chłopiec, z początku sceptyczny, wciąga się całkowicie w życiorys świętego. Czy uda mu się poprawić stosunki z rodzicami?

Książka w ciekawy sposób opisuje problemy współczesnego dziecka i św. Staszka kilkaset lat temu. Okazuje się, że tak bardzo się od siebie nie różnią... 

Z pewnością tych kilka godzin poświęconych książeczce nie jest czasem straconym. Choćby dlatego, że czasami zapominamy, iż święci to nie tylko obrazki przedstawiające postaci w aureoli ze złożonymi rękami. To normalni, żyjący kiedyś ludzie, którzy mieli swoje problemy, cele i wartości. Oni po prosto postawili wszystko na jedną szalę i szli w stronę Boga. Przykładem tego (dość dosłownym) jest właśnie życiorys św. Stanisława Kostki. „Jak poznać, że decyzja jest właściwa?”. Na to i inne całkiem poważne pytania odpowiedzi znajdziecie w tej książce. Sądzę, że każdy kto przeczyta, będzie pozytywnie zaskoczony.

Polecam,


Luna, 14 lat     

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa WAM.    

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz