tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

wtorek, 15 października 2013

"U progu szczęścia" - Aidan Donnelley Rowley - recenzja

U progu szczęścia - Aidan Donnelley Rowley
Wyobraź sobie, że masz to, o czym marzą kobiety na całym świecie. Troskliwego narzeczonego. Oświadczyny w Paryżu. Pieniądze,  świetną pracę i przyjaciół.

Czy można chcieć więcej?

Aidan Donnelley Rowley pokazuje nam w swojej książce "U progu szczęścia", że jest to możliwe. Że czasami można właśnie stać... u progu szczęścia.

Quinn jest młodą prawniczką odnoszącą sukcesy nie tylko w życiu zawodowym,  ale, wydawać by się mogło,  także prywatnym - właśnie przyjęła oświadczyny swojego chłopaka.  Ale... No właśnie.  Ale. Dziewczyna nie jest przekonana co do swojej decyzji.

Życiowe problemy próbuje rozwiązać przy pomocy kolejnej lampki wina i po prostu daje sprawom toczyć się własnym torem. Zagubiona kobieta wciąż przeżywa traumę po śmierci ukochanego ojca, który zginął w zamachu na WTC. Quinn chowa się za fasadą pozorów i coraz większej ilości alkoholu. Nie potrafi docenić swojego życia,  nie umie odnaleźć szczęścia.

Jak poradzi sobie Quinn?
Czy stanie na ślubnym kobiercu? 
Czy uda jej się przezwyciężyć ból i odnaleźć szczęście? 

Autorka stworzyła historię,  która jest nie tylko obyczajową opowieścią o młodej kobiecie z Nowego Jorku, ale także o tym, jak podnieść się po upadku. 

Lektura napisana prostym językiem z każdą stroną wciąga czytelnika coraz bardziej. Początkowo odrobinę rozwlekła akcja nabiera rozpędu i trzyma w napięciu już do samego końca. 

Aidan Donnelley Rowley całą fabułę oparła o postać głównej bohaterki. Wykreowała osobę tak złożoną, że czasami łatwo było się czytelnikowi pogubić.  I, szczerze mówiąc, przynajmniej jak dla mnie, Quinn może sprawiać wrażenie bohaterki, którą trudno lubić.  W wielu momentach książki wydaje się być niewdzięczną i zepsutą dziewczyną z alkoholowym nałogiem.  Jej wyolbrzymione cechy służą jednak ogólnej idei książki, dlatego trudno nie docenić misterności z jaką została stworzona ta postać.

Serdecznie polecam!

Pauline Veronique, 17 lat

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Jaguar.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz