tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

piątek, 6 grudnia 2013

"Ogród Kamili" - Katarzyna Michalak – recenzja

Ogród Kamili - Katarzyna MichalakOsiem lat to długo, prawda? Szczególnie, jeśli spędza się je w żałobie. W takiej właśnie sytuacjii znalazła się Kamila. Osiem lat temu, jednego dnia straciła najdroższą matkę i ukochanego. Jako zbuntowana szesnastolatka rozstała się z matką w gniewie i bardzo to przeżywała od momentu, gdy jej zabrakło. Natomiast jej ukochany, Janusz, w dniu śmierci matki zniknął bez słowa, i ta sprawa nie została wyjaśniona. Od tego momentu pisała do niego maile. Czasem nawet po kilka dziennie. Ale nigdy nie odpisał...

Wszystko się zmienia po ośmiu latach rozpaczy. Kamila, widząc, że ciotce nie jest łatwo z wiecznie zapłakaną siostrzenicą, postanawia znaleźć pracę. Nie zraża się niepowodzeniami, próbuje za wszelką cenę uniezależnić się choć trochę od ciotki. Niespodziewanie nadarza się okazja bardzo dobrze płatnej i wręcz wymarzonej pracy. 

Kamila jako romantyczka zawsze chciała mieć stary dom z różanym ogrodem. A oto teraz miała nadzorować remont takiego właśnie domu. Willa "Sasanka" jest w opłakanym stanie, jednak Kamila czuje, że podoła zadaniu.

Nie wie natomiast, że firma, która ją zatrudniła, jest tak na prawdę zarządzana przez Janusza. To on podejmuje najważniejsze decyzje i wydaje polecenia jej szefowi, a swojemu najlepszemu przyjacielowi – Łukaszowi. A on coraz częściej zastanawia się, czy to wszystko jest potrzebne, bo cała sprawda ma drugie dno. Janusz, jako bardzo dobrze sytuowany biznesmen może mieć każdą kobietę, więc dlaczego zależy mu na uszczęśliwieniu Kamili za wszelką cenę? Co motywuje go do takiego działania?

            
Ogród Kamili to przepiękna opowieść o miłości i marzeniach. Autorka przedstawiła dziewczynę całkowicie zagubioną, która "na naszych oczach" znajduje w sobie siłę, by się podnieść i stawić czoło rzeczywistości. Razem z nią przeżywamy chwile zwątpienia i szczęścia, które są udziałem jej nowego wyzwania.


Iguana, 14 lat


Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Znak.

1 komentarz: