tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

środa, 22 stycznia 2014

"Erastes" - Marta Onitzch - recenzjaOstatnio przeczytałam powieść Marty Onitzch pt. "Erastes". Jest to dzieło stanowiące połączenie książki obyczajowej i fantastycznej, z domieszką horroru.

Erastes - Marta Onitzch Głównymi bohaterami powieści są członkowie rodziny Dewa, czyli mama Barbara, tata Antoni, córka Tosia i ciotka Agata. Barbara jest słynnym medium, duchy nie dają jej spokoju, dlatego mąż postanawia zrobić jej niespodziankę, w wyniku której rodzina przeprowadza się na spokojną wieś. Ciocia Agata nie mająca partnera poznaje tam tajemniczego Wiktora Erastesa i zakochuje się w nim bez pamięci. Wszystko byłoby dobrze, gdyby nie duchy ostrzegające Barbarę przed Wiktorem... 

Czy naprawdę są powody do obaw? 
I jaką tajemnicę skrywa ukochany Agaty?

Książka "Erastes" bardzo mi się podobała. Jest to świetnie napisana obyczajówka, która z biegiem akcji staje się coraz bardziej powieścią fantastyczną, a nawet horrorem, z nutą tajemniczości i grozy. Początkowe opisy przeżyć i relacji między bohaterami ustępują miejsca duchom, sekretom i tajemniczemu Wiktorowi Erastesowi.

"Erastes" polecam każdemu, bo jest to książka pomagająca oderwać się od nudnej, szarej rzeczywistości. Ciekawa, napisana fajnym stylem, na początku odpręża, a potem buduje napięcie. Ta powieść jest bardzo dobra i zachęcam do jej przeczytania. Nie można się oderwać!


Cavallo, lat 14

Książka ukazała się nakładem Warszawskiej Firmy Wydawniczej.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz