tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

piątek, 17 stycznia 2014

"Faceci z sieci" - Katarzyna Gubała - recenzja

Katarzyna Gubała jest, jak sama twierdzi "wielką fanką miłości w nieprzypadkowym wydaniu". Polska pisarka właśnie wydała swoją debiutancką powieść - "parapodręcznik" dla dziewczyn marzących o Panu Idealnym.

Każdy człowiek  czegoś szuka, czegoś pragnie. Dla jednych jest to kariera, dla drugich pieniądze.

Jeszcze inni szukają swojej "drugiej połówki", miłości na całe życie, mężczyzny (lub kobiety) idealnego. Kogoś, kto byłby obok, choćby nie wiem co.
Faceci z sieci - Katarzyna Gubała 
Właśnie takiego mężczyzny szuka Karolina, główny charakter książki polskiej pisarki i dziennikarki Katarzyny Gubały pt. "Faceci z sieci, czyli w poszukiwaniu miłości". Bohaterka, samotna trzydziestolatka, autorka horoskopów i internetowej strony o tematyce miłosnej (a więc ekspert od romansów), stwierdza, że czas najwyższy znaleźć swoją drugą połówkę „jabłka, pomarańczy czy też łóżka”. Wyrusza więc na poszukiwania... online.


Loguje się na jednym z licznych portali randkowych jako "Szarlotka" i rozpoczyna podbój internetu. Przyciąga do siebie wielu mężczyzn - czy to za sprawą apetycznego pseudonimu czy umiejętnie wypełnionego (po dokładnym przeanalizowaniu możliwych opcji) formularza. Przeżywa całe mnóstwo zwariowanych przygód - wielu z nowych internetowych znajomych to przedziwne osoby - autorka przedstawia i opisuje typy mężczyzn jakie kobieta szukająca miłości (lub przyjaźni, a może po prostu przygody?)napotyka w portalu internetowym. Kłapouchy, niedoskonały podglądacz, zdziecinniały przyjemniaczek, niewinny inteligent to kilka przykładów "facetów z sieci" (już samą nazwą zapowiadających dobrą zabawę przy tej powieści) z którymi musi zmierzyć się przesympatyczna i zakręcona Karolina podczas swoich  poszukiwań.


Czy uda się jej znaleźć miłość?
Czy pozna smak prawdziwej przyjaźni?
Jakie przygody czekają ją za sprawą jednego wypełnionego formularza portalu internetowego i niezliczonych rozmów online z nieznajomymi?


Trzeba przyznać, że jest to lektura specyficzna - a więc niebanalna i oryginalna. Dlaczego? Nie jest tylko opowieścią o kolejnej kobiecie poszukującej miłości - to także poradnik i przewodnik po internetowych zakamarkach. Choć książka w paru momentach mogła czytelnika znudzić (przytaczane rozmowy, jak to rozmowy w internecie, nie zawsze bywały interesujące) to książka zaciekawia czytelnika, wciąga go do świata szalonej Szarlotki. Bawi i, mimo drobnych usterek, posiada bardzo interesującą fabułę ze żwawą akcją i wyrazistą główną bohaterką.


Jeśli chcecie spędzić przyjemny wieczór przy lekkiej lekturze lub poznać portale randkowe i ludzi, jakich można tam spotkać - "Faceci z sieci" to książka dla Was!


Polecam,

 Pauline Veronqiue, 17 lat

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Czarna Owca.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz