tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

wtorek, 7 stycznia 2014

"Minimalizm jako sposób na życie w dobrobycie" – Emil Borkowicz – recenzja

Minimalizm jako sposób na życie w dobrobycie - Emil BorkowiczMinimalizm jako sposób na życie w dobrobycie została napisana przez naszego rówieśnika, licealistę, który zdecydował się opowiedzieć o swoim sposobie na życie - Emila Borkowicza. 

Książka powstała z myślą o ludziach, których zbytnio wciągnął konsumpcjonizm – zjawisko zdecydowanie negatywne, aczkolwiek charakterystyczne dla współczesnych czasów. Emil zauważył, że w XXI wieku życie zbyt często skupione jest wokół pracy, która jest traktowana jako obowiązek i źródło dochodów, za które można kupić kolejne dobra. Autor uważa, że ludzie żyją w ciągłym biegu, wszędzie się spieszą, stają się materialistami.

Książka ma przekonać takie osoby, że są w życiu wartości wyższe, niż praca i rzeczy bardziej potrzebne niż kolejna para butów. Toteż autor na kolejnych kartach przekonuje nas, żeby zamiast kupować kolejne niepotrzebne przedmioty spożytkować pieniądze na inne cele – realizację swoich pasji, spełnienie marzeń.

Oczywiście nie każdy czytelnik musi wprowadzić w życie metody zaprezentowane przez Emila, jednak osobiście uważam iż tego typu lektura nikomu nie zaszkodzi. Książka skłania do przemyśleń nad tym, czy moje życie nie jest zbytnio skupione na dobrach konsumpcyjnych.

„Minimalizm jako sposób na życie w dobrobycie” oprócz tekstu ciągłego zawiera wiele przydatnych tabelek, które mają przybliżyć czytelnikom idee autora. Jest to niewątpliwie wielki plus.
W lekturze przeszkadzał mi tylko chwilami zbyt wyniosły styl i naukowy język, a także pojawiające się błędy gramatyczne. Tak młodemu autorowi można to jednak wybaczyć.

Jak już wcześniej wspomniałam – podoba mi się sama idea książki i bardzo chętnie polecę ją swoim znajomym. Uważam, że taka lektura jest potrzebna, żeby na chwilkę zwolnić i w codziennym pośpiechu znaleźć chwilę na refleksję nad własnym życiem.


Lucienne, 16 lat 

Książkę do recenzji otrzymaliśmy od Autora.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz