tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

wtorek, 18 lutego 2014

"Gdy nadchodzi świt" - Cindy Woodsmall - recenzja

Gdy nadchodzi świt - Cindy WoodsmallHannah Lapp należy do wspólnoty amiszów. Jest to wyznanie, gdzie obowiązują stałe zasady, którym wyznawcy muszą się podporządkować, w przeciwnym razie mogą popaść w niełaskę biskupa. Tak się właśnie stało w przypadku siedemnastoletniej Hannah, tylko że to nie ona zawiniła.

Spotkała ją krzywda, ponieważ została zgwałcona, a jej jedyną „winą” było to, że nie powiedziała nikomu o swojej ciąży. Wszyscy się od niej odwrócili: rodzina, przyjaciele, a nawet chłopak, z którym wiązała przyszłość. Cała ta sytuacja skłoniła dziewczynę do ucieczki z rodzinnej wioski.

Jedyną jej nadzieją było odnalezienie ciotki, o której istnieniu do tej pory nie miała pojęcia. To dzięki niej udało się Hannah przetrwać najtrudniejszy czas zaraz po ucieczce z rodzinnego miasta oraz zaaklimatyzować w nowym miejscu, wśród obcych ludzi innego wyznania. W tym czasie podjęła też pracę, zaczęła studia i poznała kogoś…

Dzięki Zabeth- ciotce Hannah, ta młoda kobieta odnalazła w sobie siłę, by podążać za swoimi marzeniami, by zaakceptować siebie, ułożyć sobie życie w nowym miejscu  z nowa rodziną.

Gorąco polecam  książkę „Gdy nadchodzi świt” Cindy Woodsmall wszystkim tym, którzy lubią niebanalne romanse o nieoczywistej fabule.KaeS, 18 lat

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa WAM.

1 komentarz:

  1. Jak mi gdzieś wpadnie w ręce, to chętnie rzucę okiem. Interesuje mnie zawsze jak przedstawieni są amisze w literaturze i filmie.

    OdpowiedzUsuń