tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

poniedziałek, 17 lutego 2014

"Od pierwszego wejrzenia" - Danielle Steel - recenzja

Danielle Steel to autorka 120 książek przetłumaczonych aż na 43 języki. Jest matką dziewięciorga dzieci i założycielką dwóch fundacji charytatywnych.

Timmie to kobieta bardzo silna zarówno psychicznie jak i fizycznie. Posiada wrodzony zmysł do prowadzenia firmy i od wielu lat robi to samodzielnie.  Lecz jej życie nie zawsze było bajką. Mimo że los doświadczył ją boleśnie nie poddaje się. Od dwudziestu trzech lat prowadzi firmę znaną na całym świecie. Każda kobieta i mężczyzna marzy o chociaż jednym ubraniu z jej kolekcji, czy posiadaniu chociaż jednego flakonika perfum. Aż trudno uwierzyć,  że sama dokonała tak wiele. Jej życie to codzienna bieganina. Szczególnie, gdy zbliżają się pokazy w Europie. 

Gdy przylatuje do swojego ukochanego miasta - Paryża, zaczyna się źle czuć, ale  lekceważy to.  Kiedy w końcu postanawia wezwać lekarza, zjawia się polecony przez dawnego przyjaciela - Jean Charles. Wkrótce Timmie czekają trudne dni ale może liczyć na swojego nowego znajomego lekarza- Jeana  Charlesa. Coraz więcej rzeczy ich łączy, lecz istnieje też wiele przeszkód.

Jak dalej potoczy się przyjaźń Timmie z Jean’em Charls’em.?

Książka "Od pierwszego wejrzenia" Danielle Steel to nie pierwsza książka tej autorki z jaką się spotkałam, ale szczerze przyznając troszkę się na niej zawiodłam. Na początku historia Timmie była momentami nużąca i przytłaczająca. Na pewno nie czytałabym jej dalej gdyby nie to, że lubię książki tej autorki i bardzo byłam ciekawa jak zakończy się ta historia. I wiele bym straciła!

Po mało ciekawym początku, dalej książkę czyta się bardzo dobrze i z zapartym tchem.  Historia niezależnej, ale  bardzo samotnej kobiety często wzrusza i wiele razy po prostu robiło mi się jej żal.


Mimo kilku minusów zachęcam do sięgnięcia po nią.  Już niedługo ukaże się następna książka Danielle Steel pt.” Pięć dni w Paryżu”. Bardzo chętnie sięgnę po nią i podzielę się z wami moimi odczuciami o niej. 

Polecam Wam książki Danielle Steel, gdyż są dobrymi odskoczniami od naszego, często szarego. życia.


Grazia, 17 lat

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Między Słowami.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz