tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

środa, 26 lutego 2014

"Mariolka" - Katarzyna Dembska - recenzja

MariolkaW końcu natrafiłam na rewelacyjną książkę dla nastolatek - o nastolatce. Główna bohaterka Marianna (bo tak naprawdę ma na imię) przeżywa typowe problemy charakterystyczne dla młodzieży, a zwłaszcza płci pięknej.

Pierwszy dzień w nowej szkole Mariolki nie był zbyt udany - na którejś z kolei lekcji wdaje się ona w spór z Eryczkiem - nadinteligentnym lizusem, jej odwiecznym wrogiem. Kończy się to dla Mariolki możliwie najgorzej - główna bohaterka ląduje na dywaniku u pani dyrektor i to razem z mamą (!). 

Dlatego postanawia nie tylko - jak wcześniej planowała - uwieść Kamila (najprzystojniejszego chłopaka w szkole), ale także odgryźć się Erykowi, knując intrygę. Aby tego dokonać najpierw musi zmienić swoją tożsamość - i tak, od drugiego dnia w szkole staje się Mariolą - klasową bohaterką. Co było dalej? Nie będę zdradzać, aby nie popsuć Wam przyjemności czytania :)

Pełna zabawnych perypetii, ciekawych wątków i niesamowitego zakończenia książka, rozśmieszy, zaciekawi i zapewni wiele niezapomnianych chwil. Polecam ją każdej dziewczynie, która ma ochotę na lekką, przyjemną lekturę, przy której można się odstresować i zrelaksować.

                  życzę dobrej zabawy

                          Mia,13 lat

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Skrzat.


P.S. Przypominamy o naszym konkursie związanym właśnie z tą książką. Po szczegóły zajrzyj TUTAJ


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz