tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

piątek, 14 marca 2014

„Kolebka. Teraz, kiedyś, później” - Alina Krzywiec - recenzja

Alina Krzywiec jest autorką książki, pt. „Kolebka. Teraz, kiedyś, później” wydanej w 2014 roku nakładem Wydawnictwa Prószyński i S-ka.

Kolebka - Alina KrzywiecHistoria w niej opowiedziana, zaczyna się, gdy Marta obecnie mieszkająca w Warszawie, dostaje list od babci wzywającej ją do natychmiastowego powrotu do rodzinnego miasteczka. Starsza pani szantażuje wnuczkę przepisaniem domu na kościół. Młodej Kobiety nic nie trzyma w Warszawie, momentami sama chce stamtąd uciec i zapomnieć o ostatnich przykrych doświadczeniach. Marta, która została wychowana przez dziadków, pełna obaw postanawia powrócić do rodzinnej miejscowości. Po przyjeździe bohaterka dowiaduje się brutalnej prawdy o swojej rodzinie i przeszłości.

Kim naprawdę są jej ukochani dziadkowie, przez których została wychowana?
Jaka jest jej prawdziwa rodzina?

Ogólnie książka niezbyt mi się podobała. Jest to schematyczna akcja z nielicznymi elementami zaskoczenia. Po przeczytaniu pierwszych stron myślałam, że będzie to ciekawa pozycja, ale im dalej zagłębiałam się w historię Marty tym bardziej czułam się rozczarowana. Jest to typowy utwór przedstawiający losy głównej bohaterki, która odkrywa przeszłość swojej rodziny, a w efekcie znajduje swoje miejsce na ziemi.

Moim zdaniem na uwagę zasługuje to, że autorka przedstawiła fragment historii Polski, poprzez pochodzenie i korzenie głównej postaci. Książka została napisana bardzo prostym i przystępnym językiem tak, że można przeczytać ją w ciągu jednego dnia. 

„Kolebka. Teraz, kiedyś, później” to utwór, do którego się nie wraca i nie zapada w pamięć. Uważam, że po tę pozycję powinny sięgnąć osoby, które lubią literaturę kobiecą i chcą spędzić wolny czas przy standardowej historii.


Tilia, 16 lat


Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Prószyński i S-ka.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz