tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

poniedziałek, 10 marca 2014

"Miłość i inne sporty ekstremalne" - Paolo Curtaz - recenzja

okładkaMiłość. Jedno z najważniejszych i najtrudniejszych do pojęcia uczuć w naszym życiu. Jednak związane z nim problemy czasami nas przerastają. Jak sobie z nimi poradzić?

Odpowiedź znajduje się stosunkowo blisko, bo w książce włoskiego pisarza i teologa Paola Curtaza pod tytułem "Miłość i inne sporty ekstremalne”

Pozycja ta jest skierowana do małżeństw, ale odnajdzie się w niej również osoba samotna, czy poszukująca partnera. Wiek nie gra tutaj zbyt wielkiej roli. Z powodzeniem zrozumie ją gimnazjalista, student, czy dorosły człowiek.

Ten były ksiądz w mistrzowski sposób tłumaczy nam, na przykładzie Pisma Świętego, naturę miłości. W bardzo przystępny, nawet dla młodego czytelnika sposób, autor w oparciu o historie biblijnych bohaterów, przedstawia różne odcienie miłości.  Jego przemyślenia są bardzo pomocne w lepszym poznaniu tego uczucia. Nie są jednak nam narzucane. Są jedynie wskazówką, którą możemy wykorzystać, lub nie.

W każdym rozdziale poznajemy biblijne przykłady miłości, ale również te z życia autora. Pokazuje życie współczesnych nam ludzi, którzy przychodzą do niego po radę.  Każda sytuacja jest tłumaczona, Curtaza podaje metody rozwiązania problemu. Jego prosty język sprawia, że przesłanie książki dociera do nas w bardzo prosty sposób. Na zakończenie zawsze zadaje swojemu czytelnikowi kilka pytań, które zmuszają nas do przemyśleń.

Jak dla mnie była to książka bardzo pomocna. Dzięki niej zrozumiałam wiele zagadnień związanych z miłością.

Serdecznie polecam wszystkim spragnionym głębszego poznania miłości.


Dydelf, lat 15

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa WAM.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz