tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

środa, 9 kwietnia 2014

"Wieczorem w Paryżu" - Nicolas Barreau - recenzja

Wieczorem w Paryżu - Nicolas Barreau"Wieczorem w Paryżu" autorstwa Nicolasa Barreau to romantyczna  opowieść o francuskiej metropolii. Wieczorami dzieje się tam więcej niż możesz sobie wyobrazić... Paryż to miasto wiecznie spieszących się ludzi, ale gdzieś obok pośpiechu jest jeszcze miejsce na miłość. 

Ja miałam teraz okazję poznać historię Alaina Bonnarda, właściciela starego kina Cinema Paradis. Młody  mężczyzna jest wrażliwy i romantyczny. Pewnego dnia w końcu starcza mu odwagi, aby odezwać się do tajemniczej kobiety w czerwonym płaszczu. Od tego wszystko się zaczyna. Od tej chwili  już nic nie będzie takie samo. To jest początek niesamowitej, zapierającej dech w piersiach i wręcz niemożliwej historii miłosnej. Bukowy Las wydał książkę, która świetnie oddaje romantyczny i  tajemniczy klimat Paryża. Odnajdziemy tu wiele dobrze oddanych emocji: miłość, tęsknotę, przebaczenie, strach, namiętność, ból, rozpacz. Ogólnie książkę czyta się dobrze. Historia Alaina Bonnarda wciąga i widać, że Barreau dokładnie dobrał każde słowo. Nic nie jest tu przypadkiem.

Sama książka liczy 282 strony. Na początku wciągnęła mnie ta poruszająca historia, lecz w środku był jakby przestój i książka zaczęła być lekko nudnawa. Na szczęście akcja nabrała niesamowitego tempa i zaskakiwała samymi zwrotami akcji.  Okładka, moim zdaniem, nic nie mówi o zawartości tej opowieści. Mogłaby przedstawiać ową kobietę w czerwonym płaszczu i to byłoby lepsze rozwiązanie. 

Polecam wszystkim, którzy chcą się oderwać od codzienności i poczuć trochę paryskiej magii...


Lucinda, 18 lat

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Bukowy Las.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz