tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

piątek, 9 maja 2014

„113 dań Siostry Anastazji. Potrawy jarskie i ryby” - s. Anastazja Pustelnik - recenzja

„113 dań Siostry Anastazji. Potrawy jarskie i ryby” to kolejna książka autorstwa siostry Anastazji Pustelnik ze Zgromadzenia Córek Bożej Miłości, wydanej przez Wydawnictwo WAM w 2014 roku.
Siostra Anastazja jest autorką licznych i bardzo cenionych przez czytelników książek kucharskich, min. 103 ciasta Siostry Anastazji”, „123 sałatki i surówki Siostry Anastazji”, „183 nowe przepisy Siostry Anastazji” i wiele innych.
113 Dań Siostry Anastazji - Pustelnik Anastazja S. 
Co czytelnika urzeka a jednocześnie zachęca do sięgnięcia po książkę Siostry Anastazji?

Przede wszystkim piękne wydanie książki, czyli solidna, twarda okładka z uśmiechniętym zdjęciem siostry zachęcającej do spróbowania pyszności, które przygotowała, a także kolorowe fotografie potraw, do których przepisy znajdują się na stronie obok.

Książka Siostry Anastazji została przygotowana z myślą o czytelnikach posiadających różny stopień umiejętności kulinarnych. Są w niej przepisy bardzo łatwe, oznaczone jedną czapeczką, łatwe – dwiema i trudniejsze – trzema. Na początku książki Siostra Anastazja podaje przepisy podstawowe, np. na buliony czy łazanki, na których później bazuje przygotowując bardziej skomplikowane dania.

Książka została podzielona na kilka, tematycznych rozdziałów, m.in.:
  • Dodatki do zup i zupy
  • Kluski, makarony, łazanki
  • Knedle, kopytka, pyzy
  • Pierogi, uszka, naleśniki, omlety
  • Rolady, placki, kotleciki
  • Warzywa duszone, panierowane, smażone, zapiekane
  • Ryby pieczone i zapiekane

Przepisy, które proponuje Siostra Anastazja, nie tylko pięknie wyglądają, ale też wspaniale smakują. Wiele recept – głównie ciast - z poprzednich książek Siostry Anastazji zostało wypróbowane w moim domu i nieodmiennie zachwycały nas i gości. Na postawie przepisu na makaron ze szpinakiem – jedna czapeczka - z książki „113 dań Siostry Anastazji. Potrawy jarskie i ryby” przygotowałam pyszne danie obiadowe, któremu nawet sceptycy – szpinak! – nie mogli się oprzeć. 

Serdecznie zachęcam młode osoby do eksperymentów kulinarnym, gdzie przewodnikiem i mistrzem jest nieoceniona Siostra Anastazja!


Serdecznie polecam,
Tilia, 16 lat

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa WAM. 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz