tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

sobota, 10 maja 2014

„Emi i Tajny Klub Superdziewczyn” - Agnieszka Mielech - recenzja

Ostatnio miałam okazję zapoznać się z książeczką dla dzieci, pt. „Emi i Tajny Klub Superdziewczyn”. Autorką utworu jest Agnieszka Mielech. Książka została wydana w 2013 roku. 

Emi i tajny klub superdziewczyn - Mielech AgnieszkaKsiążeczka opowiada o przygodach Emi, która razem ze swoimi koleżankami ze szkolnej zerówki zakładają „Tajny Klub Superdziewczyn”. Tajny Klub jest wielką tajemnicą, o której nie może nikt się dowiedzieć.  Przynajmniej teoretycznie. Przyjaciółki mają poważną misję - muszą odkryć co kombinuje profesor Kaganek. Takie wyzwanie dla sześciolatek to nie lada wyczyn i super przygoda.

„Emi i Tajny Klub Superdziewczyn” to idealna pozycja dla dziewczynek w wieku przedszkolnym i nieco starszych. Emi ma wiele przygód, dowiaduje się różnych ciekawych rzeczy i poznaje świat, a razem z nią uczą się mali czytelnicy.

Jedyną rzeczą, która przeszkadzała mi w utworze jest fakt, że narratorem książki jest sześciolatka, która opowiada o wszystkich swoich przygodach i przeżyciach jak osoba dorosła. Używa zwrotów i argumentów nieadekwatnych dla tak małego dziecka.

Niewątpliwym plusem książeczki są czarno-białe ilustracje znajdujące się na prawie każdej stronie utworu. Rysunki zostały wykonane przez Magdalenę Babińską. Ilustracje przedstawiają Emi, jej rodziców, koleżanki z zerówki i nie tylko.

Polecam tę książeczkę wszystkim dziewczynkom w wieku przedszkolnym. Jest to dobry utwór do poczytania z rodzicami po południu lub przez snem.Tilia, 16 lat

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Wilga,
a do recenzji otrzymaliśmy ją od Księgarni Matras.

1 komentarz:

  1. Książka dla mojej młodszej siostry. :)
    Zaraz jej o niej opowiem.

    http://bibliotekamlodegoczytelnika.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń