tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

czwartek, 11 września 2014

"Uzdrowienie jest darem Boga" - Ewa Przewięźlikowska - recenzja

okładkaEwa Przewięźlikowska opisuje w książce swoje zmagania z chorobą, jaką jest rak. Nowotwór złośliwy jamy brzusznej męczy panią Ewę już trzynaście lat. Mogłoby się wydawać, że nie da się tak żyć. Ciągłe badania, kontrole lekarskie, wizyty w szpitalach, długie oczekiwania w kolejkach, operacje, zabiegi… A jednak. Przykład opisany w książce pokazuje, że wszystko jest możliwe. Nawet szczęśliwe życie podczas ciężkiej choroby. Wystarczy wierzyć.

Na stronach lektury zostało opisane dzień po dniu, tydzień po tygodniu leczenie pani Ewy. Wszystkie wzloty i upadki, chwile załamania i momenty, gdy odzyskiwała wiarę, aby z jeszcze większym zapałem walczyć o życie. Wizyty u lekarzy, którzy nie dawali jej szans. I modlitwy, dzięki którym nadal ma siły.

Muszę przyznać, że pani Ewa Przewięźlikowska, mimo że z wykształcenia jest magistrem chemii,  ma szczególny dar do pisania. Jej tekst czyta się jak opowieść. Nie jeden raz w oku stanie łza współczucia, nie raz będziemy mocno trzymać kciuki, aby opisana operacja czy zabieg przebiegły pomyślnie. Podczas lektury po prostu jest się z główną bohaterką. Przez ponad 200 stron towarzyszy nam tak skryta nadzieja, że wszystko się uda, że nowotwór zniknie.

W przypadku pani Ewy, choroba trwa już trzynaście lat. Jednak nie w każdym wypadku jest tak samo. Niektórzy umierają już po roku od wykrycia raka. Inni mają więcej szczęścia i choroba ustępuje. Jednak zawsze trzeba mieć wiarę, że wszystko się ułoży i życie będzie takie jak przed chorobą. Nadzieja umiera ostatnia, a w XXI wieku rak staje się coraz bardziej powszechną chorobą i dotyczy także wielu młodych ludzi. Pani Ewa daje tę nadzieję, pomaga uwierzyć.

Po przeczytaniu książki wyrażenie „wiara czyni cuda” nabiera nowego znaczenia. J

Polecam.

Ananaska, 16 lat

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa WAM.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz