tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

piątek, 3 października 2014

"15 dni bez głowy" - Dave Cousins - recenzja

15 dni bez głowy - Dave Cousin
Żyjemy z różnymi ludźmi i w różnych domach. Mamy inne warunki mieszkaniowe, inne wystroje wnętrz i inne poglądy na wszystko, co nas otacza. Jednak co do jednego jesteśmy zgodni -jeśli w rodzinę wkracza alkoholizm, trzeba działać. 

            
Laurence mieszka ze swoja mamą i młodszym bratem w klitce, która po prostu nie nadaje się do mieszkania. Karaluchy w kuchni, przepełniony od wieków kosz na śmieci i brak czystych ubrań to najmniejsze zmartwienia piętnastolatka. Jego mama pije codziennie i zwykle do nieprzytomności. Chłopak musi sam odprowadzać młodszego brata do przedszkola, odbierać go ze świetlicy a nawet chodzić za mamę do pracy.
            
Jednak kiedy znika Laurence musi sprostać większym wyzwaniom niż dotychczas, stawić czoła brutalnej rzeczywistości, która stawia na jego drodze coraz to nowe przeszkody. Armia wrogów w postaci wścibskiej sąsiadki zaczyna powiększać się o kolejne osoby. Razem z bratem muszą znaleźć sposób, by przetrwać nie zdradzając nikomu co tak na prawdę dzieje się za ich drzwiami. 

Czy piętnastoletniemu chłopcu uda się sprostać wyzwaniom dorosłego świata? 
Ile czasu minie, zanim wróci ich mama… i czy w ogóle zamierza wracać?
            
Książka trzyma w napięciu aż do ostatniej strony, a wartka akcja nie pozwala oderwać się od lektury. Chyba nikt z nas nie będzie mieć okazji znaleźć się w takiej sytuacji. Opowieść pokazuje nam jak trudno radzić sobie, gdy wszyscy wokoło się od nas odwrócą. 
             Iguana, 14 lat

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa YA! 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz