tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

poniedziałek, 17 listopada 2014

"Skradziona" - Clara Sanchez - recenzja

Okładka książki Skradziona"Skradziona" jest dziełem Clary Sanchez.

Laury i Victorii z pozoru nic nie łączy. Wychowują się w różnych rodzinach, szkołach,  środowiskach. Jednak dociekliwość i zawziętość niektórych osób doprowadza do spotkania, które odmieniło życie obu dziewcząt.

Victoria jako charyzmatyczna i spontaniczna nastolatka wychowuje się w kochającej rodzinie, gdzie rodzice się szanują, a młodszy brat nie stwarza problemów. Nic więc nie wskazywałoby na to, że pod pozorami normalności skrywana jest tragedia sprzed lat, o której dziewczyna miała się nie dowiedzieć.  

Laura jest kompletnym przeciwieństwem Victorii. Była wychowywana pod czujnym okiem babci-despotki, która nie znosiła sprzeciwu oraz matki-hipiski, znikającej ze swoimi kochankami na miesiące, podczas których nie interesowała się swoją córką. Mimo, że nastolatka miała same markowe ubrania, własny pokój i nigdy jej niczego nie brakowało, nie mogła żyć własnym życiem. Kiedy nie udało jej się dostać do szkoły baletowej, a wiek nie pozostawiał złudzeń, że na karierę baletnicy nie jest jeszcze za późno, babka zatrudniła wnuczkę w swoim sklepie z ekskluzywnymi produktami.

Życie Laury nie było doskonałe, ale nie wiodło się jej źle. Jednak pewnego dnia zjawia się jakaś zbuntowana nastolatka mówiąc, że jest jej siostrą. To wywraca świat obu dziewczyn do góry nogami, bo mimo wielu niedopowiedzeń nie są to bezpodstawne podejrzenia.
Victoria na własną rękę prowadzi dochodzenie i odkrywa wiele przerażających faktów. Nic jej jednak nie jest w stanie zatrzymać, bo po śmierci matki wszystko stawia na jedną kartę.

Jeśli chcesz przekonać się jak skończyła się historia młodych kobiet z dwóch zupełnie różnych światów, które nigdy tak naprawdę nie powinny były być rozdzielone sięgnij po "Skradzioną" by zatopić się  w tej genialnej lekturze, od której z pewnością nie będziesz mógł się oderwać.


KaeS, 18 lat

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Znak.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz