tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

środa, 28 stycznia 2015

"Legia Warszawa. Sztuczki i triki piłkarzy" - Tomasz Bocheński, Tomasz Borkowski - recenzja

Książka – poradnik dla młodego piłkarza. Kopiąc piłkę pod blokiem, grając na szkolnym boisku, albo na osiedlowym trawniku z pewnością przydadzą się niecodzienne sztuczki, jakimi uraczyć może ta lektura. Razem z graczami warszawskiego klubu poznamy triki, które uatrakcyjnią grę i dadzą przewagę podczas rozgrywki.

Kazimierz Deyna, czy Roger Guerreiro nie będą mieli już przed nim tajemnic, a takie zwroty, które teraz brzmią jak czarna magia („uderzenie nożycami ponad głową”,  „zwód step over”) staną się codziennością.

Książka ma bardzo przyjemny układ, który umila poznawanie tajników piłki nożnej. Rozpoczyna się od krótkiego streszczenia tego sportu. Wiedzieliście, że już starożytni Chińczycy kopali piłkę? Na następnych stronach jest co nieco o zasadach. Tu dowiemy się ilu piłkarzy znajduje się na boisku, oraz co jest absolutną podstawą, gdy chcemy zacząć trenować. Następnie możemy poczytać o treningu. Do czego jest potrzebny i czemu należy poświęcać mu jak najwięcej uwagi. Co ciekawe, na 21,31 i 41 stronie znajdują się krótkie testy z teorii, wiedzy o Legii oraz z opisanych trików. To bardzo dobry sposób, by sprawdzić czego się nauczyliśmy po lekturze poradnika.

Każdy piłkarz ma „swój” rozdział, który zaczyna się od krótkiej historii jego kariery. Po zapoznaniu się z jego transferami, wygranymi i zdobytymi pucharami możemy przejść od teorii do praktyki. Przedstawiono 36 zwodów, trików i podań dzięki którym nawet początkujący gracz może po wytrwałym trenowaniu i szlifowaniu swojego warsztatu, stać się jednym z najlepszych! Każde ćwiczenie jest bardzo dokładnie opisane i zilustrowane. Sprawia to, że nawet jeśli opis będzie zbyt trudny do wyobrażenia to ilustracje rozwieją resztki wątpliwości.

Książkę polecam każdemu młodemu zapaleńcowi piłki nożnej. Nie trzeba być fanem Legii Warszawa, by przy pomocy lektury nauczyć się jak pokonać przeciwnika :)


Ananaska, 16 lat

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa RM. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz