tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

wtorek, 27 stycznia 2015

"W milczeniu" - Erica Spindler - recenzja

W milczeniuErica Spindler – amerykańska pisarka, autorka powieści z gatunku thrillera romantycznego. Planowała zostać malarką, studiowała na Delta State University i University of New Orleans. Ma męża i dwóch synów.

Avery Chauvin po kilku latach przyjeżdża do swojego rodzinnego miasteczka, lecz nie będzie to na pewno łatwa wizyta, jakiej moglibyście się spodziewać. Avery przyjeżdża z powodu samobójczej śmierci swojego ojca. Kobieta do końca nie może w to uwierzyć, przecież jej tata tak kochał życie. W tym momencie nie ma już nikogo bliskiego, tylko przyjaciół, którzy wspierają jak tylko mogą bliską załamania kobietę. 

Nie mogąc pogodzić się ze śmiercią taty zaczyna drążyć temat, nie wiedząc, że może się okazać to bardzo niebezpieczne. Avery w Cypress Springs spotyka swoich dawnych przyjaciół, dawną miłość, lecz nie wie, że raczej nie powinna tu wszystkim ufać. W dodatku Avery odkrywa tajemniczą serię samobójstw, morderstw i zaginięć, które nie powinny się zdarzyć w tak uroczym i spokojnym miasteczku.

Książka W milczeniu Erici Spindler  to thriller z wątkiem miłosnym. Historia, którą autorka nam przybliża jest  fascynująca i pełna nieoczekiwanych zwrotów akcji.

Zagięty narożnik: 1
Zagłębiając się w powieść nie byłam w stanie jej odłożyć, dopóki nie poznałam kto tak naprawdę za tym wszystkim stał, a muszę powiedzieć że zakończenie na pewno bardzo Was zaskoczy.  Jedynym minusem, który zauważyłam jest nierozwiązanie jednego wątku. Poza tym akcja toczy się w zawrotnym tempie. Autorka w bardzo ciekawie ukazała nam zamkniętą społeczność małego miasteczka, w którym każdy się zna oraz prawa rządzące w takiej społeczności. Może w paru chwilach te historie były dla mnie troszkę naciągane, ale na to można przymknąć oko. Bohaterowie są przedstawieni w bardzo realistyczny sposób i na pewno da się ich polubić, oprócz ciemnych charakterów, których prawdziwe cechy poznajemy dopiero na końcu książki. 


Podsumowując moją recenzję, uważam że jest to pozycja godna naszej uwagi, a w szczególności nie może być ominięta przez miłośników książek Erici Spindler. Mimo jednej czy dwóch wad, o których pisałam wcześniej, książkę czyta się bardzo dobrze, a wręcz pochłania strona po stronie.

Grazia, 17 lat

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Harlequin.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz