tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

poniedziałek, 2 lutego 2015

"Cząstka ciebie" - Ella Harper - recenzja

Okładka książki Cząstka ciebieLucy i Lucas to para idealna - dość młodzi, piękni, do szaleństwa zakochani w sobie, ustawieni na całe życie. Brakuje im tylko jednego - dziecka. Próbowali już wszystkiego, ale nie ma znaczenia czy było ono poczęte naturalnie czy przez in vitro - dziecko zawsze umiera przed narodzeniem. Oboje są załamani, zwłaszcza gdy wszyscy ich znajomi bez problemu wychowują kolejne dziecko. 

Wydaje się jednak, że los w końcu się do nich uśmiechnął - Lucy jest w czwartym miesiącu ciąży, najdłużej w swoim życiu. Wszystko zaczyna się układać idealnie, do czasu gdy Lucas ulega wypadkowi i zapada w śpiączkę. Cała jego rodzina jest załamana, a zwłaszcza Lucy. Nagle w szpitalu pojawia się koleżanka Lucasa z wyraźnie zarysowanym brzuchem, zbyt zainteresowana jego stanem zdrowia. 

Książka na początku jest nudnawa, jednak myślę, że to po prostu taki gatunek. Mimo nieustannej akcji, wydaje mi się, że to typ literatury, nad którym należy się zastanowić. Uważam, że książka jest dla mnie nieco zbyt poważna, bo tematyka ciąży i poronień jest mi jeszcze obca. Sądzę natomiast, że kobietom (i raczej tylko kobietom) dorosłym, książka będzie się bardzo podobać. 

Sheri, 15 lat

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Prószyński i S-ka. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz