tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

wtorek, 19 maja 2015

"Dom na jeziorze" - Sarah Jio - recenzja

Okładka książki Dom na jeziorzeWielu z nas na pewno marzy o „wydostaniu się” z wielkiego, brudnego miasta i zamieszkaniu daleko, najlepiej w cichym i przyjemnym miejscu. Niedawno wpadła w moje ręce pewna książka. Książka, która opowiada o ucieczce z miasta, jak najdalej się da…

Ada to młoda kobieta mieszkająca w Nowym Jorku. Ma tu wszystko – pracę, cudowne mieszkanie, znajomych, pieniądze. Jednak czegoś tu brakuje.. Rodziny. Nasza główna bohaterka ma wszystkie potrzebne dobra materialne, ale co z rodziną? Niestety, Santorini straciła zarówno córkę jak i męża w drastycznym wypadku. Od tego czasu nie czerpie żadnych radości z życia. Pewnego dnia przychodzi do bardzo cenionego amerykańskiego psychologa z prośbą o pomoc. Okazuje się,że najlepszym rozwiązaniem będzie przeprowadzka, najlepiej do spokojnego miejsca, gdzie kobieta będzie mogła pozbierać swe myśli.

Kilka dni później bohaterka podejmuje decyzję. Postanawia rzucić pracę, dom, marzenia o karierze redaktorki i wynająć barkę w Seattle. Ta zmiana jest bardzo korzystna dla Ady – poznaje młodego mężczyznę, nowych przyjaciół i wiedzie spokojne życie. Jednak pewnego dnia, odnajduje w jednym z pomieszczeń tajemniczą skrzynię. Zaintrygowana kobieta postanawia szukać kluczy. Po jakimś czasie otwiera skrzynię i… odnajduje pewną historię. Historia ta opowiada o młodej kobiecie – Penny, która była żoną artysty i mieszkała na barce (należącej teraz do Ady). Jednak małżeństwo to, nie należało do najszczęśliwszych. Penny bowiem, żywiła uczucia do kogoś innego. 

Jak potoczą się losy głównej bohaterki i tajemniczej kobiety z historii? 
Czy Ada w końcu będzie mogła prowadzić spokojne życie i zapomnieć o tragedii?  
Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w powieści.
Podsumowując, myślę,że książka przeznaczona jest bardziej dla kobiet niż mężczyzn. Trochę tajemnicza, z nutką romansu i dramatu. Osobiście dla mnie, była trochę nudna. Niestety autorka przesadzała z opisami, wydłużała akcję. Plusem jest na pewno to,że sama powieść jest bardzo nietypowa i „dzięki” niej marzę o mieszkaniu na wodzie :) . Co jest też ważne – Jio doskonale pokazała uczucia każdej postaci, pojawiającej się w książce.

W końcu - czy warto po nią sięgnąć? Przeczytaj i przekonaj się ;-).


Ayumi - Kyoko, 15 lat

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Między Słowami.

1 komentarz:

  1. Bardzo lubię takie książki. O autorce też wiele dobrego słyszałam, więc kiedyś pewnie przeczytam :)
    Moje-ukochane-czytadelka

    OdpowiedzUsuń