tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

środa, 17 czerwca 2015

"Morze spokoju" - Katja Millay - recenzja

Okładka książki Morze spokoju
"Poruszająca i pięknie napisana historia o samotnym chłopaku, kruchej emocjonalnie dziewczynie i cudzie drugiej szansy". 

Nastya to dziewczyna, która od około dwóch lat nie jest już sobą. Jej życie odmieniło się o 180 stopni. Uciekając od przeszłości zmienia swoje życie - przeprowadza się do ciotki, podejmuje naukę w innej szkole, a to wszystko wcale nie jest takie łatwe, gdyż Nastya od dłuższego czasu nic nie mówi... 

Josh chodzi do tej samej szkoły co teraz Nastya. Jest to silny, lecz zamknięty w sobie młody człowiek walczący z przeciwnościami losu. A życie wcale go nie oszczędza, gdyż w wieku siedemnastu lat został całkowicie sam. Gdy drogi Nastyi i Josha sie krzyżują, próbują nawzajem poznać swoje największe tajemnice. 

Czy Josh, bardzo skryty chłopak otworzy się przed dziewczyną? Czy Nastya do kogokolwiek się odezwie? 

Aby tego się dowiedzieć polecam książkę Millay "Morze spokoju".  Historia Nastyi, dziewczyny z szokującą przeszłością jest opowiedziana w bardzo ciekawy sposób z punktu widzenie jej samej. Cała historia, którą poznajemy jest ukazana z dwóch stron na zmianę- Josha oraz Nastyi. Każde a nich opowiada swoją niepowtarzalną historię, która chwyta za serce. Autorka trzyma nas w napięciu aż do ostatniej strony, więc książkę cały czas czytamy z zapartym tchem. Mimo dramatycznych -  są też chwile szczęścia, a to wszystko przeplata się ze sobą w idealnych proporcjach. Zagłębiając się w książkę, uwierzcie mi, nie będziecie mogli jej odłożyć dopóki nie przeczytacie jej całej. A najlepiej tę książkę opisują słowa z samej okładki: "Ta książka złamie Ci sercei sklei je na nowo".

Grazia, 17 lat

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Jaguar. 

2 komentarze:

  1. Książka od dawna leży na mojej półce i choć wiele razy byłam zachęcana do jej przeczytania to wciąg nie mogę się zebrać. Może w wakacje się zmobilizuję i przeczytam :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Polecam bo książka warta jest tego żeby po nią sięgnąć

    OdpowiedzUsuń