tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

środa, 22 lipca 2015

"W głowie się nie mieści. Poznaj radość, Poznaj gniew" - recenzja

W głowie się nie mieści. Poznaj GniewW głowie się nie mieści. Poznaj RadośćDwie przeurocze książeczki z serii wydawnictwa EGMONT przedstawiają proste i zwięzłe, a co najważniejsze, przystosowane do kilkuletnich dzieci, wytłumaczenia podstawowych emocji i uczuć, takich jak radość i gniew. W serii ukazały się także odraza, smutek i strach. 

Jeżeli czułeś kiedyś, że coś cię zdenerwowało tak bardzo, że najchętniej kliknąłbyś czerwony przycisk i wysadził całą planetę. Albo jeśli czułeś się podekscytowany do granic możliwości, aż tak, że tańczyłeś po pokoju lub śpiewałeś ile sił w płucach, ta seria jest właśnie dla ciebie! 

Kilka prostych zadań pobudzających wyobraźnię i skłaniających do refleksji znajduje się na końcu każdej książeczki. Takie ćwiczenia pomogą w rozładowaniu emocji i krótkim przećwiczeniu tego, co zdążyliśmy się nauczyć na poprzednich stronach. 

Ciekawym gratisem jest także znajdująca się na tylnej okładce zawieszka na drzwi, informująca w jakim jesteś teraz nastroju.  Formą radzenia sobie z emocjami jest przyklejanie naklejek załączonych do książeczek, przedstawiających radość lub gniew na rzeczach, które wywołują te emocje. 

Myślę, że każde kilkuletnie dziecko powinno być wręcz zachwycone całą serią, do której należy multum innych wydań książek i ćwiczeń. Gorąco polecam!


Ananaska, 17 lat

Książki ukazały się nakładem Wydawnictwa Egmont.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz