tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

poniedziałek, 28 września 2015

"Bezuzyteczna.pl" - Marcel Szuplewski, Dawid Tekiela

Bezuzyteczna.pl. Codzienna dawka wiedzy bezużytecznej
Ostatnio w moje ręce trafił mały poradnik. Jest to książka autorstwa Marcela Szuplewskiego i Dawida Tekieli - dwóch najaktywniejszych blogerów  na stronie ‘Bezuzyteczna.pl’.

Przedstawia ona najdziwniejsze, najśmieszniejsze, czasami nawet najgłupsze fakty na różne tematy. Czytając, dowiesz się m.in. : kim są osoby, które postanowiły poślubić przedmioty (!),  jak utrzymać dobrą wagę, jak pozbyć się czkawki, gdzie odlatują motyle podczas deszczu, co wymyślili Polacy (wiedzieliście, że kamizelka kuloodporna lub wycieraczki samochodowe to robota polskich myślicieli i naukowców?)… Takich ciekawostek jest tu tysiące. Każdy może znaleźć coś dla siebie.

Tę książkę można czytać zawsze i wszędzie – na przerwie szkolnej, w czasie lekcji (nie dajcie się przyłapać!), podczas jazdy autobusem lub po prostu po ciężkim dniu w pracy. Poradnik podzielony jest na kilka rozdziałów oraz spis, gdzie możemy uzyskać więcej informacji na dany temat.

Czy polecam tę książkę? Oczywiście, że tak. Jest to całkiem dobry sposób na odstresowanie się i odbiegnięcie myślami daleko, daleko. Pozycję czyta się lekko i szybko, po pewnym czasie się uzależniamy i nie potrafimy jej położyć w spokoju. Po przeczytaniu, pełni wiedzy, znowu z chęcią powracamy do ciekawostek.

Ale, żeby się dowiedzieć jakich po prostu trzeba przeczytać :).

Ayumi - Kyoko, 16 lat

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Znak.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz