tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

piątek, 11 września 2015

"PS. Nie szukajcie mnie" - Leeny Parkkinen - recenzja

Okładka książki PS Nie szukajcie mnieA gdyby rzucić wszystko i wyjechać?

Karen po wielu latach postanawia to zrobić. Nad ranem ucieka z domu syna i pędząc swym autem po pustych drogach, wyrusza w podróż, która pomoże jej rozwikłać tajemnice dzieciństwa.
Wiele lat wcześniej na wyspie znaleziono ciało dziewczyny, wyrzucone na brzeg. Policja oskarża o to brata Karen. To ich ostatnie spotkanie. Niewiele póżniej brat Karen umiera.

Czy spotkanie na stacji benzynowej ciężarnej nastolatki zmieni coś w śledztwie Karen?

Tego dowiecie się z trzymającej w napięciu fińskiej opowieści, autorstwa Leeny Parkkinen o tytule „PS. Nie szukajcie mnie”. Opowieść rozgrywa się na wyspie Fetknoppen i jej okolicach. Autorka skacze między wspomnieniami bohaterów, a obecną sytuacją, co czasami rzuca światło na daną sprawę, ale czasami jest problematyczne. Mimo to, opisy mijanego krajobrazu, mimo, że nie bardzo bogatego, rekompensują zawiłości linii czasu.

Zaskakujące dla mnie było, w jaki sposób autorka połączyła dwie główne bohaterki. Mimo, że dzieli je prawie sześćdziesiąt pięć lat różnicy zadaje się, że ten dystans nie istnieje. Jest to ciekawe połączenie. Całość jest niezwykle ciekawa, chociaż jak dla mnie odrobinę za dużo retrospekcji, które na początku są bardzo niezwiązane ze śledztwem.

Polecam

Dydelf, 16 lat

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Świat Książki.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz