tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

poniedziałek, 14 września 2015

”Spirit Animals: Polowanie” Maggie Stiefvater - recenzja

Okładka książki Polowanie
Niesamowicie porywająca powieść, dzięki której zostajesz zabrany w niecodzienny świat pełen zwierząt i ludzi razem powiązanych. Taka właśnie jest książka Maggie Stiefvater pt.:”Spirit Animals: Polowanie”, pełna młodzieńczych przygód i zawierania nowych przyjaźni. Jest to druga część z serii „Spirit Animals”, niesamowitego projektu, którego każdą z siedmiu części pisze inny autor o międzynarodowej sławie.

Czterej bohaterowie. Magiczne zwierzęta. Jeden wróg.

Abeke, Meilin, Conor i Rollan trafiają do przystani Zielonych Płaszczy by tam uczyć się jak panować nad swoim zwierzoduchem. Jednak po krótkim czasie od rozpoczęcia nauki znowu muszą wyruszyć na wyprawę, gdyż Zdobywcy znowu knują niecne plany nad przejęciem Erdas. Tym razem poszukują talizmanu Wielkiego Zwierzoducha dzika Rumfusa. Jednak nie wszystko idzie idealnie po ich myśli, gdyż podczas podróży zostają napadnięci przez Zdobywców. Niestety przy ucieczce się rozdzielają i dalej muszą sobie radzić w nieco mniejszych grupkach przy poszukiwaniach.  Podczas samodzielnej drogi do posiadłości, w której ogrodzie mieszka Rumfus przeżywają niesamowite przygody i nie raz serce staje im w gardle, gdy niepostrzeżenie muszą wymykać się z rąk przeciwnika. 

Czy uda im się znaleźć siebie nawzajem? 
Czy uratują Erdas i pierwsi zdobędą talizman dzika? 
A może jednak wróg jako pierwszy przejmie cenną zdobycz? 

Chcesz się tego dowiedzieć - koniecznie przeczytaj!

Jeśli o mnie chodzi to uważam, że jest to idealna powieść dla osób w wieku od szkoły podstawowej do gimnazjum. Można niesamowicie wczuć się w klimat oraz przeżycia bohaterów i przeżywać akcję książki. Wartka akcja, mnogość przeżyć i styl autorki zachęcają nas do sięgnięcia po kolejne tomy serii.

Polecam

Monia, 16 lat

Książka ukazała się nakładem Grupy Wydawniczej Foksal. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz