tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

piątek, 11 grudnia 2015

"Kołonotatnik z bohaterem" - Małgorzata Halber - recenzja

Okładka książki Kołonotatnik z Bohaterem
Mały, nietypowy, szary stworek. Masa myśli. Kilka z Chin, czy improwizowanych. Gwiazdy i foki do kompletu. Tak w skrócie można opisać „Kołonotatnik z bohaterem” autorstwa Małgorzaty Halber.

Kołonotatnik to zbór rysunków z różnymi dopiskami. Jedne oddają aktualny stan emocjonalny bohatera, inne po prostu jego myśli. Projekt jest niekonwencjonalny, tak samo jak jego wykonanie. Rysunki wydają się być narysowane, ale też naklejone, kiedy jednak dotkniemy kartki okazuje się, że jest płaska. Sądzę, że zostały zeskanowane, ale mimo to efekt jest niesamowity.

Jeżeli chodzi o język, jest on trudny do zdefiniowania. Dużo tam "potoczyzmów", kilka wulgaryzmów też się znajdzie. Widać, że autorka ma poczucie humoru. Różne kolory, charaktery pisma - to sprawia, że kołonotatnik staje się nam bliższy i zaczynamy się z nim utożsamiać. Niektóre zdania mogę być niekonwencjonalne, ale to powoduje, że książka staje się ciekawsza.

Każdy, kto chce znaleźć coś dla siebie, powinien go przewertować. A autorka przygotowała nawet jedną kartkę specjalnie na tą okazję.
Więc…do dzieła!

Polecam

Dydelf, 17 lat

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Znak. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz