tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

czwartek, 28 kwietnia 2016

,,Wybieraj wystarczająco dobrze" - Agnieszka Jurcewicz - recenzja

Okładka książki Wybieraj wystarczająco dobrzeWyborów w swoim życiu nie unikniemy. Możemy zlecać je rodzicom, rodzeństwu, ale niektóre decyzje musimy podjąć samodzielnie. I wtedy pojawia się mur. 

W którą stronę pójść? 
Która z opcji będzie najlepsza? 

Przez takie pytania nawet wybór płatków śniadaniowych może okazać się niemałym wyzwaniem. A co w momencie, kiedy już faktycznie dokonamy wyboru. Samodzielnie. Bez niczyjej pomocy. Po rozważeniu wszystkich za i przeciw. I okazuje się, że wybór nie był właściwy. Albo po prostu nam się tak wydaje. Jak na podejmowanie decyzji ma wpływ nasz charakter, jak presja otoczenia a jak relacje z innymi ludźmi? Na te i wiele innych pytań odpowie ta właśnie książka. 

Są to po prostu wywiady z wieloma specjalistami ze świata psychologii. Wszystko zostało napisane językiem bardzo prostym i przystępnym, zdecydowanie zrozumiałym dla zwykłego śmiertelnika. Pytania zadawane przez dziennikarza są bardzo ciekawe, nie ma momentu, w którym nie dowiadujemy się nowych i interesujących rzeczy. A temat jest naprawdę wciągający. Świat psychologii jest naprawdę fascynujący i pasjonujący. Wszystko ma formę bardzo dobrej powieści. Dostrzega się żywy dialog między dziennikarzem a jego gośćmi. Nie jest to sztywna konwersacja opierająca się tylko na wymienianiu naukowych danych, faktów i statystyk. Wszystko oparte jest na doświadczeniu i opatrzone wieloma historiami z życia, potwierdzające tezy psychologów. Dziwnie jest stwierdzić, że akcja jest wartka, ale czytelnik podczas lektury ma właśnie takie wrażenie.

Polecam 

Sheri, 16 lat

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Agora. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz