tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

wtorek, 17 maja 2016

"To skomplikowane. Julie" - Jesssica Park - recenzja

To skomplikowane. JulieJulie Seagle czuje, że spełniają się jej największe marzenia. Właśnie przyjechała do Bostonu na studia. Liczy na to, że w końcu znajdzie miejsce, w którym nie będzie odstawać i nikogo nie będzie dziwiła jej chęć do nauki. Nowi ludzie, nowe możliwości, studenckie życie... Owszem, zdaje sobie sprawę, że początki mogą być stresujące, ale Julie wie, że da sobie rady.

Nie przewiduje jednak jednej rzeczy...
Początki bywają dużo bardziej stresujące, niż przypuszczała.

Gdy wychodzi na jaw, oszustwo człowieka, który obiecał wynająć jej mieszkanie (zaliczka wpłacona, niestety fałszywy adres i brak lokalu), Julie naprawdę nie ma pojęcia, co robić. Z pomocą przychodzi jej matka, która w akcie desperacji, dzwoni do swojej koleżanki ze studiów - Erin Watkins. W ten sposób dziewczyna poznaje Rogera - męża Erin, Matta - jej syna oraz Celeste - dziwną trzynastolatkę z równie dziwnym przyjacielem.
Jest nieco zagubiona, jednak wsparcie znajduje w ramionach najstarszego syna przyjaciółki matki, Finna.

No...Może nie dosłownie. Finn wyjechał w podróż, nikt nie wie, kiedy wróci. Nie dzwoni, nie wpada z wizytą do swojej rodziny. Można się z nim skontaktować jedynie za pomocą Internetu.
Nie przeszkadza to jednak Julie zakochać się w chłopaku, którego nigdy nie poznała. Przy okazji zmienia życie całej rodziny Watkinsów.

Jaką tajemnicę skrywa ta familia?
Dlaczego nikt nie chce pozwolić Celeste dorosnąć?
I co jest nie tak z Finnem? Nikt nie może być aż tak idealny...Prawda?

Książka ,,To skomplikowane. Julie'' miło mnie zaskoczyła. Spodziewałam się kolejnego typowego romansidła dla nastolatek, tymczasem znalazłam coś w miarę nowego. Coś ciekawego, co skupia się nie tylko na uczucie rodzącym się miedzy dwojgiem ludzi, ale na czymś więcej. Ostrzegam, książka bardzo wciąga, więc może lepiej zabrać się za nią w któryś piątkowy wieczór, by nie zaniedbać swoich obowiązków. W Polsce dopiero pojawiło się ,,To skomplikowane'', tymczasem za granicą jest już druga i trzecia część, tej jak się okazuje, serii. Liczę na szybkie przetłumaczenie i tych powieści!


Katia, 15 lat

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Znak.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz