tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

piątek, 12 maja 2017

,,Siostra” - Louise Jensen – recenzja

Okładka książki SiostraLouise Jensen, brytyjska autorka psychologicznego thrillera pod tytułem ,,Siostra” zasłynęła tą debiutancką powieścią, która szybko znalazła się na liście bestsellerów. Ta niemal natychmiast rozchwytywana książka to dramatyczna opowieść, pełna zaskakujących zwrotów akcji, oparta przede wszystkim na ludzkiej psychice. Niektórych może to zniechęcić, jednakże spokojnie, zapewniam że przy tej historii nie można się nudzić.

Główna bohaterka - Grace pomimo kochającej ją rodziny i partnera, wciąż żyje wydarzeniami z przeszłości, a mianowicie śmiercią swojej najlepszej przyjaciółki Charlie. Nadal nie dają jej spokoju ostatnie słowa, które od niej usłyszała: ,,Grace, zrobiłam coś strasznego. Mam nadzieję, że i wybaczysz”. 

O co chodziło, czy to kolejna tajemnica skrywana przed najbliższymi? 

Próbując wyjaśnić okoliczności tych słów, w życiu głównej bohaterki pojawia się Anna, która podaje się za siostrę Charlie i stopniowo zyskuje sympatię i zaufanie Grace, dla której wkrótce jest już prawie jak rodzina. Jednakże nie wszystko wygląda tak dobrze - im bliżej rozwiązania zagadki jest Grace, tym większe grozi jej niebezpieczeństwo, w dodatku od pewnego czasu jest nieustannie śledzona i obserwowana. 

Czy ktoś chce ją skrzywdzić? 

Losy bohaterki determinują niezamknięte wydarzenia z przeszłości, które nieprzerwanie przeplatają się w fabule z teraźniejszością. Najwyższy czas, aby główna bohaterka zaczęła bardziej uważać, ponieważ w jej przypadku jeden błąd pociąga za sobą całą falę nieprzewidzianych zdarzeń. Jednakże chyba najważniejsze jest pytanie, czy aby na pewno nie mogła uratować Charlie? Z tym dylematem Grace zmierza się niemal do samego końca powieści.

Muszę przyznać, że książka wciąga już od pierwszej strony i wyjątkowo ciężko jest ją odłożyć na półkę. Przemyślenia głównej bohaterki i liczne retrospekcje dodatkowo urozmaicają nagłe zwroty akcji i dreszczyk emocji wywołany tajemniczą obecnością prześladowcy. W dodatku całości dopełnia nieoczekiwane zakończenie, którego nie wymyśliłby niejeden znawca literatury, dlatego serdecznie polecam.

Julia,16 lat

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Burda Książki. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz