tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

poniedziałek, 21 maja 2012

"Edda" - Conor Kostick - recenzja


Conor Kostick – pomysłodawca pierwszej na świecie gry LARP (ang. live action role-playing). „Edda” to ostatnia część napisanej przez niego trylogii „Kroniki Awatarów”.

Penelopa jest ostatnią istotą ludzką pozostałą na Ziemi. Większość czasu spędza w rzeczywistości wirtualnej – grze o nazwie Edda. Tymczasem jej ciało jest utrzymywane przy życiu przez Lorda Scanthaxa – samoświadomy program, wykorzystujący dziewczynę jako broń w swoim uniwersum. Penelopa tęskni jednak za innym ludźmi i coraz mniej ufa swojemu komputerowemu opiekunowi…

„Edda” to doskonałe podsumowanie całej poprzednich dwóch części „Kronik Awatarów” – „Epica” i „Sagi”. Oprócz Penelopy, swoją rolę odegrają także bohaterowie poprzednich tomów: Erik, grający postacią Cindelli, oraz Zjawa. Tym razem akcja nie jest ograniczona do jednego uniwersum; przeciwnie, przewija się przez aż pięć różnych światów-gier, ostatecznie łącząc je wszystkie w całość. Wreszcie dowiadujemy się co dokładnie zdarzyło się na Ziemi oraz jakie są dalsze losy ludzi i ich kolonii.

Książka utrzymuje w napięciu przez cały czas, w różny sposób. Czasem są to barwne opisy walki, kiedy indziej emocjonalne rozterki bohaterów – wszystko to napisane lekkim, przyjemnym do czytania stylem. Zakończenie jest satysfakcjonujące, pozostawia po sobie jedynie miłe wspomnienia i może skłania do chwili refleksji.

Zdecydowanie jest to idealne zwieńczenie trylogii. Polecam!

Rachel, 15 lat

Wydawnictwu Telbit dziękuję za możliwość przeczytania tej książki!
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz