tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

piątek, 21 września 2012

"Szansa na życie" - Diane Chamberlain - recenzja


Szansa na życie - Diane Chamberlain
"Szansa na życie" to wspaniała książka napisana przez Diane Chamberlain amerykańska pisarkę. Książka opisuje życie ośmioletniej dziewczynki Sophie i jej mamy  Janine, która za wszelką cenę walczy z chorobą córki, poświęca dla niej wszystko.

Autorka wspaniale ukazała matczyną miłość, która nie zna granic. Sophie choruje na niewydolność nerek, tradycyjne formy leczenia nie dają żadnych rezultatów. Janine dowiaduje się o eksperymentalnej metodzie leczenia choroby córki i, pomimo negatywnej opinii rodziny, ryzykuje i zgłasza córkę do eksperymentu.

Sophie po kilkunastu terapiach zaczyna czuć się lepiej, Janine także widzi poprawę. Dziewczynka dowiaduje się o weekendowym biwaku, na który wybierają się jej koleżanki  i prosi mamę, by mogła jechać na  wycieczkę.

Matka bardzo boi się o córkę, gdyż Sophie musi regularnie przyjmować leki, a pominięcie przez Sophie dawki leku może  mieć bardzo duży wpływ na dalszy rozwój choroby. Janine ma nadzieje że jej córce nic nie jest i wróci cała i zdrowa. Niestety, wszystko wskazuje na to, że doszło do tragedii.... Z zapartym tchem śledzimy walkę kobiety z czasem i wszystkimi przeciwnościami losu, ale czy jej się uda?

Opowieść Diane Chamberlain jest bardzo wzruszająca , książkę czyta się niezwykle szybko, bo nie możemy nawet na chwilę zostawić Janine samej w jej poszukiwaniach!

Jest to pozycja przeznaczona dla bardziej dojrzałego czytelnika .Pani Chamberlain poruszyła bardzo ważny temat matczynej miłości , z którym coraz rzadziej spotykamy się w dzisiejszej literaturze.

TUTAJ możesz przeczytać fragment powieści.

Serdecznie zapraszam do lektury.

Lily, 17 lat

Za poruszającą lekturę dziękuję Wydawnictwu Prószyński i S-ka.

4 komentarze:

 1. Jedna z ciekawszych książek, jakie czytałam w te wakacje. Trochę rozczarowało mnie zakończenie, ale nie mogę Wam zdradzić dlaczego, żeby nie odebrać nikomu przyjemności z lektury. Polecam!!!!

  OdpowiedzUsuń
 2. Przed przeczytaniem książki nie rozumiałam czemu ludzie nie potrafią się z czymś pogodzić, lecz wraz z kolejnymi stronami zaczęłam pojmować. Naprawdę świetna lektura :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Z tego co piszesz autorka stylem przypomina chyba twórczość Jodi Picoult, za którą przepadam. Cóż... przeczytam i sprawdzę osobiście:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Czytałam, świetna książka! Polecam, bo naprawdę warto po nią sięgnąć.

  OdpowiedzUsuń