tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

czwartek, 6 grudnia 2012

„Jest super!” - Agnieszka Sikorska-Celejewska - recenzjaAgnieszka Sikorska-Celejewska to autorka książek pt. „Jest super!” i „Wakacyjny koncert”. Wcześniej pracowała w bibliotekach szkolnych, prowadziła zajęcia dla dzieci i młodzieży, a także była trenerką Odysei Umysłu. Teraz zajęła się pisaniem. „Jest super”, książka, którą chciałabym przybliżyć, to pierwsza część trzytomowej całości.

Jest super! - Agnieszka Sikorska-CelejewskaTo wciągająca powieść, w sam raz na długie popołudnie. Opowiada o losach dwóch  kontrastowych postaci, o ułożonej i spokojnej dziewczynie z dobrego domu - Dorocie  oraz szalonej, towarzyskiej, wychowywanej przez babcię - Jagodzie. Po maturze, nastolatki postanawiają wyjechać do Bydgoszczy. Tam chcą znaleźć pracę, a także zastanowić się, co dalej, spróbować swoich sił. Pomimo przeciwności losu, są pełne ideałów i marzeń. Łączy je pasja - muzyka. Jagoda uwielbia śpiewać, a Dorota bardzo dobrze gra na gitarze.

Spotykają na swojej drodze wielu ciekawych ludzi. Przychodzi im zmierzyć się z różnymi problemami, mimo to nie brak im pomysłów i nadziei na lepsze jutro. Z każdym dniem coraz lepiej się dogadują i rozumieją. Stają się dobrymi przyjaciółkami. 

Autorka pokazuje czarno na białym  sytuację młodych ludzi. Zwraca również uwagę na relacje między nastolatkami a ich opiekunami. Ta opowieść udowadnia, że dwie dziewczyny „z różnych światów” może połączyć prawdziwa przyjaźń. Dorota i Jagoda  są  otwarte na świat i ludzi, inteligentne i mądre. Nigdy nie postępują wbrew swoim przekonaniom, czy zasadom.

„Jest super” to książka o podejmowaniu trudnych decyzji, szukaniu swojej drogi i próbie spełnienia się. Książkę czyta się szybko. Język jest prosty i zrozumiały. Nie brak w niej humoru.  Warto ją przeczytać!


RisingSun, 17 lat


 Wydawnictwu Skrzat dziękuję za rewelacyjną pozycję.
http://www.sikorska-celejewska.pl/omnie.html - to strona autorki „Jest super!”, warto tam zajrzeć!
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz