tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

wtorek, 18 grudnia 2012

"Prorokini Anna" - s. Jadwiga Stabińska - recenzja


Jadwiga Stabińska to siostra z zakonu Benedyktynek Najświętszego Sakramentu. Autorka wielu książek, między innymi „Życie pięknej miłości”, „Ogień na ołtarzu”, „Charyzmat służby”.

„Prorokini Anna” to książka, także jej autorstwa. Opowiada o życiu Anny, córki Fanuela i Lei.


Miłość i pokój w rodzinie sprawia, że życie pięknej i mądrej dziewczyny jest prawie idealne. Ale czasami staje się trudniejsze i trudne do przyjęcia. Anna ma kochającego męża, który ją szanuje, ma do niej zaufanie, wiele ją uczy, ale także sam wiele od Anny zyskuje.


Życie Anny jeszcze bardziej nabiera barw, gdy dowiaduje się, że jest w ciąży. Rodzi piękną, zdrową córeczkę. Razem z mężem nadali jej imię Mariam. Po kilku miesiącach Anna znów była brzemienna. Niedługo potem zmarła jej najstarsza córeczka. Kiedy miała 21 lat została wdową.

Kilka lat później dorosłej gromadce dzieci powierzyła cały swój majątek, a sama zawędrowała do Jerozolimy, gdzie została mniszką. Pomagała wielu ludziom, dobrym słowem, radą. W ten sposób oczekiwała zapowiedzianego przyjścia Jezusa Chrystusa. 

Czy się doczeka? 
Czy go rozpozna? 
Co będzie działo się dalej? PRZECZYTAJCIE SAMI!

Książkę polecam wszystkim, szczególnie tym, którzy chcą bliżej poznać życiorys tej kobiety, i dowiedzieć się, co tak naprawdę działo się za czasów przyjścia Mesjasza.

                                                  
Smile, 14 lat


Za przybliżenie postaci Anny dziękuję Wydawnictwu WAM.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz