tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

piątek, 2 sierpnia 2013

„Wakacje w Ladispoli” - Agnieszka Olszanowska - recenzja

Agnieszka Olszanowska to autorka serii o wesołej rodzinie Jesionków, adresowanej do młodszych (klasy 1-3 szkoły podstawowej) czytelników. Choć o pani Agnieszce trudno uzyskać wiele informacji, warto wiedzieć, że jest autorką znanej książki „Genetyczna samotność” oraz „Wirtualnika egoistki”, który również możemy dostrzec na księgarnianych półkach.

Wakacje w Ladispoli - Agnieszka Olszanowska
Wróćmy jednak do „Wakacji w Ladispoli”… Znani nam już bohaterowie, czyli Mama, Tata oraz ich trójka dzieci: Edka, Szczurek i Kari wybierają się na wakacje. Nie jest to jednak zwyczajna podróż - po pierwsze, wybierają się do Włoch, a po drugie, bilety na podróż zafundowała swojej rodzinie… Edka!


Z Włoch zamierzają pisać maile do ukochanej Cioci, jednak tu sytuacja się komplikuje - ciocia jest osobą starej daty, i stanowczo odmawia uczenia się obsługi komputera. Wkrótce problem zostaje rozwiązany, ale na jego miejsce w mig pojawiają się nowe… Męcząca podróż autokarem, upał, a wreszcie i kradzież mocno dają się Jesionkom we znaki. Dzielnie znoszą jednak przeciwności losu, zdecydowani wykorzystać urlop do maksimum.

Co jeszcze spotka ich w Italii?
Gdzie mieszkał Pinokio, i co można tam dziś zobaczyć?
Jak to właściwie było z tymi lwami w Koloseum?Moim zdaniem „Wakacje w Ladispoli” to idealna książka właśnie na lato, choć właściwie i zimą, kiedy mróz za oknem mogłaby wnieść do domu trochę promieni słońca. Polecam tę lekturę każdemu, kto chce przeżyć prawdziwe włoskie wakacje, odrobinę się pouśmiechać i westchnąć z zachwytu czytając o najpiękniejszych włoskich zabytkach. 

Ania, 16 lat

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Skrzat. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz