tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

czwartek, 7 listopada 2013

"Kobieta bez przeszłości" - Cathy Glass - recenzja

Cathy Glass to autorka bestsellerów i ponad 100 000 książek sprzedanych w Polsce. Jej książki to historie dzieci, którym los nie szczędził bolesnych chwili.

Kobieta bez przeszłości - Cathy GlassMandy gdy była mała często jeździła do domu swojego wujka. Lecz co jest dość zadziwiające nic z tego okresu nie pamięta. Nie pamięta, żeby bawiła się ze swoją kuzynką ani rozkładu pomieszczeń, które tak naprawdę powinna dobrze znać. Gdy okazuje się, że jej dziadek jest w bardzo ciężkim stanie, Mandy postanawia pojechać do niego. Wtedy uświadamia sobie, że przecież była częstym gościem w tym domu, lecz po jakimś tajemniczym wydarzeniu, gdy miała 13 lat, przestała odwiedzać wujka.  Ta tajemnica jest skrywana przez jej rodzinę. Wszyscy wokół wiedzą co się stało, a Mandy nie. Lecz pewnego dnia dowiaduje się, co wydarzyło się dziesięć lat temu…

Dlaczego jej bliscy zataili przed nią tak ważne wydarzenie?


Książka Cathy Glass Kobieta bez przeszłości to powieść zainspirowana prawdziwą historią. Już od pierwszych stron żyłam tą opowieścią. Jest to książka piękna, a także bardzo wzruszająca.  

Powieść zawiera też poruszające opisy zmagania się z chorobą dziadka Mandy. Trudne sytuacje i trudne wybory to w tych dniach chleb powszechni dla Mandy. Tajemnica ukrywana przez rodzinę naprawdę jest szokująca, a postępowanie Mandy zaskakujące. Książka też potwierdza jak ważna jest obecność drugiej osoby w trudnych chwilach. 

Polecam tę historię wszystkim, bez żadnych ograniczeń. Od dłuższego czasu nie miałam w rękach tak wzruszającej i pięknej opowieści. W dodatku okładka po prostu przyciąga wzrok, ale również tajemniczy tytuł nie pozwala obojętnie przejść obok utworu. Wiadomo, że treść książki jest najważniejsza, ale w tym przypadku wszystko jest idealne, dlatego z czystym sercem polecam!!!


Grazia, 17 lat


Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Hachette.

2 komentarze:

  1. Mam za sobą dwie książki Cathy Glass - każda z nich poruszyła mnie, zatem na pewno sięgnę po "Kobietę bez przeszłości".

    OdpowiedzUsuń
  2. ooo polecam super książka

    OdpowiedzUsuń